Fahrenheit 451 - Teatr Wybrzeże

opis

Adaptacja najsłynniejszej powieści jednego z najwybitniejszych amerykańskich twórców fantastyki Raya Bradbury’ego w inscenizacji znanego twórcy współczesnego teatru Marcina Libera. Antyutopijna opowieść o świecie przyszłości, w którym indywidualizm jest całkowicie stłamszony, wiedza nikomu niepotrzebna, a analfabetyzm mile widziany. Książki są złem, za ich posiadanie grozi kara, a strażacy palą je na wielkich stosach. Ta wizja dyktatury likwidującej wszelkie przejawy niezależności i dążąca do sprawowania całkowitej kontroli nad mieszkańcami, pozostaje niepokojąco aktualna w dzisiejszych czasach, bowiem na naszych oczach, w różnych miejscach na świecie, przestała już być fikcją.

Teatr Wybrzeże jest jednym z najbardziej znanych i cenionych miejsc na teatralnej mapie Polski. Rocznie odwiedza go ponad 100 tysięcy widzów. Jego spektakle goszczą na najważniejszych festiwalach w Polsce. Zespół artystyczny Teatru Wybrzeże jest laureatem wielu prestiżowych polskich nagród teatralnych.

06.07 g. 18.00 Teatr Łaźnia Nowa (os. Szkolne 25)

Spektakl w języku polskim (bez tłumaczenia). Bezpłatne wejściówki do odbioru w InfoKraków ul. św. Jana 2 (od 30 VI) oraz w punkcie informacyjnym 30. ULICY, namiot w Rynku Głównym (od 5 VII)

Czas trwania: 160’   
Premiera: 02.2016, Gdańsk, Poland
Scenariuszt: Marcin Cecko
Reżyseria: Marcin Liber
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Filip Kaniecki alias MNSL
Kostiumy: Grupa Mixer
Asystent reżyserar: Katarzyna Z. Michalska
Inspicjent: Jerzy Kosiła
Wykonawcy: Dorota Androsz, Katarzyna Figura, Katarzyna Z. Michalska, Piotr Biedroń, Michał Jaros, Maciej Konopiński, Michał Kowalski, Jakub Mróz, Cezary Rybiński oraz and Filip Kaniecki alias MNSL (muzyka na żywo live music).

www.teatrwybrzeze.pl/spektakle/fahrenheit-451

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie