KTO w podróży

POJEDYNEK POETÓW Z UDZIAŁEM GWIAZD

  • 2. noc poezji

2. noc poezji

 


W nadchodzący weekend (7/8 września) już po raz drugi w Krakowie odbędzie się Noc Poezji. Podobnie jak w roku ubiegłym, w tym także będziemy mieli szansę podziwiać pojedynek wielkich poetów.

Ubiegłoroczne starcie Mickiewicza ze Słowackim zakończyło się sukcesem, dlatego też w tym roku zobaczymy pojedynek dwóch innych mistrzów pióra. Tym razem wystąpią przed widzami - Stanisław Wyspiański i Konstanty Ildefons Gałczyński.

Multimedialne widowisko plenerowe pt. Wesele Zielonej Gęsi wyreżyserował Jerzy Zoń, a autorem scenariusza, napisanego specjalnie na tę okazję, jest Bronisław Maj.

W rolę Wyspiańskiego wcieli się Wojciech Malajkat, a Gałczyńskiego zagra Zbigniew Zamachowski. Obok tych wybitnych aktorów zobaczymy także inne gwiazdy, wystąpi m.in. Anna Dymna i Marek Kondrat, a także artyści Teatru KTO, Krakowskiego Teatru Tańca i inni. Piosenki z tekstami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zaśpiewa Grzegorz Turnau.

Widowisko rozpocznie się 7 września, o godz.19.30 na Rynku Głównym, od strony Ratusza.

Zapowiada się wielki bój, który miejmy nadzieję zakończy się pokojowo.

Po widowisku, o godz. 21.00 na krakowskim Rynku wystąpi Artur Andrus z Zespołem.

Jest to tylko jedna z atrakcji krakowskiej Nocy Poezji. Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.krakowskienoce.pl.

 

 

kto w internecie