KTO w podróży

Nowa siedziba Teatru KTO

aktualności


 

wrzesień 2019
19 września 2019 roku odbyła się inauguracja budowy nowej siedziby Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50 w Krakowie!
Symbolicznego "wbicia łopaty" dokonał Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Podkreślał wyjątkową działalność Teatru KTO i jego specyfikę, używając m.in. określenia "teatr na walizkach" - jakże trafnie!
Teraz wszyscy kierujemy wzrok w przyszłość, z głowami pełnymi marzeń i pomysłów na nowy dom!
Zapraszamy do zobaczenia krótkiej relacji filmowej z tego ważnego dla nas wydarzenia:

 

wrzesień 2019

kwiecień 2019 roku
W imieniu organizatorów – CSW Wiewiórka i Cracow Art Week KRAKERS – zapraszamy na otwarcie wystawy Sól Zabłocia w Składzie Solnym przy ul. Na Zjeździe 8 (12 kwietnia, godz. 20.30).
Wydarzenie wpisuje się w trwającą dyskusję o dokonanej gentryfikacji Zabłocia, którego unikalny charakter został bezpowrotnie utracony, a w procesie tym istotną funkcję spełnili… artyści. "Odegraliśmy rolę łubinu, który sieje się na nieużytkach po to, aby następnie go zaorać i posadzić na nim zboże. Postindustrialna dzielnica, przez moment pełna artystów i niezależnych galerii, została wypełniona gęstą zabudową mieszkaniową. W ciągu ostatniej dekady dużo zmieniło się w myśleniu mieszkańców o mieście; dziś pewnie rozmawialibyśmy o Zabłociu zupełnie inaczej. Niestety, nie bardzo jest już o czym" – czytamy na stronie wydarzenia.
Aleksander Janicki, autor koncepcji artystycznej przebudowy Kinoteatru Wrzos na potrzeby Teatru KTO, spróbuje zasiać odrobinę nadziei w ten niepokojący kontekst. Przebudowa Wrzosu jest jednym z niewielu przykładów odwrotnej do gentryfikacji tendencji w krakowskim Podgórzu – rewitalizacji miejsca, przywrócenia niegdyś tętniącej życiem, a od lat podupadającej instytucji kulturze, sztuce i mieszkańcom Podgórza i Krakowa.

listopad 2018 roku
Z dumą i radością prezentujemy animację filmową naszej nowej siedziby przy ul. Zamoyskiego 50 :)
Zapraszamy!

 

październik 2018 roku
Roboty trwają, wejście na teren prac tylko dla uprawnionych ;)
Widok od strony ul. Zamoyskiego - fot. Andrzej "Czoper" Czop

 

wrzesień 2018 roku
Pracownicy Teatru KTO odwiedzili budynek dawnego, opuszczonego już Kina Wrzos przy ul. Zamoyskiego 50 w Krakowie.
Było sentymentalnie. Pozostałości po działalności kina (m.in. stary projektor, boazeria z okienkiem kasowym, kuta brama) są już zabezpieczone.
Zdjęcia - Andrzej "Czoper" Czop: 

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie