KTO w podróży

Nowa siedziba Teatru KTO

aktualności


 

maj 2020
Obchody Dnia Teatru Publicznego 2020, wyjątkowe, inne niż zawsze, opatrzone hasłem przewodnim #czekamy.
Trzeci dzień tego teatralnego święta poświęciliśmy naszej wyczekiwanej, wytęsknionej NOWEJ SIEDZIBIE.
#Czekamy na nowy dom dla naszych spektakli, na nowe miejsce spotkań z Państwem. Trudna sytuacja epidemiczna, która zatrzymała wszystkie teatry w Polsce i Europie, nie sparaliżowała prac budowlanych i z każdym tygodniem jesteśmy bliżej upragnionego finału.
Zapraszamy Państwa do obejrzenia krótkiej impresji filmowej Filipa Rudnickiego, w której oprócz postępów z naszego placu budowy możecie odnaleźć również "okruchy" ze spektakli, które bardzo chcielibyśmy już dla Państwa grać!

 

wrzesień 2019
19 września 2019 roku odbyła się inauguracja budowy nowej siedziby Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50 w Krakowie!
Symbolicznego "wbicia łopaty" dokonał Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Podkreślał wyjątkową działalność Teatru KTO i jego specyfikę, używając m.in. określenia "teatr na walizkach" - jakże trafnie!
Teraz wszyscy kierujemy wzrok w przyszłość, z głowami pełnymi marzeń i pomysłów na nowy dom!
Zapraszamy do zobaczenia krótkiej relacji filmowej z tego ważnego dla nas wydarzenia:

 

wrzesień 2019

kwiecień 2019 roku
W imieniu organizatorów – CSW Wiewiórka i Cracow Art Week KRAKERS – zapraszamy na otwarcie wystawy Sól Zabłocia w Składzie Solnym przy ul. Na Zjeździe 8 (12 kwietnia, godz. 20.30).
Wydarzenie wpisuje się w trwającą dyskusję o dokonanej gentryfikacji Zabłocia, którego unikalny charakter został bezpowrotnie utracony, a w procesie tym istotną funkcję spełnili… artyści. "Odegraliśmy rolę łubinu, który sieje się na nieużytkach po to, aby następnie go zaorać i posadzić na nim zboże. Postindustrialna dzielnica, przez moment pełna artystów i niezależnych galerii, została wypełniona gęstą zabudową mieszkaniową. W ciągu ostatniej dekady dużo zmieniło się w myśleniu mieszkańców o mieście; dziś pewnie rozmawialibyśmy o Zabłociu zupełnie inaczej. Niestety, nie bardzo jest już o czym" – czytamy na stronie wydarzenia.
Aleksander Janicki, autor koncepcji artystycznej przebudowy Kinoteatru Wrzos na potrzeby Teatru KTO, spróbuje zasiać odrobinę nadziei w ten niepokojący kontekst. Przebudowa Wrzosu jest jednym z niewielu przykładów odwrotnej do gentryfikacji tendencji w krakowskim Podgórzu – rewitalizacji miejsca, przywrócenia niegdyś tętniącej życiem, a od lat podupadającej instytucji kulturze, sztuce i mieszkańcom Podgórza i Krakowa.

listopad 2018 roku
Z dumą i radością prezentujemy animację filmową naszej nowej siedziby przy ul. Zamoyskiego 50 :)
Zapraszamy!

 

październik 2018 roku
Roboty trwają, wejście na teren prac tylko dla uprawnionych ;)
Widok od strony ul. Zamoyskiego - fot. Andrzej "Czoper" Czop

 

wrzesień 2018 roku
Pracownicy Teatru KTO odwiedzili budynek dawnego, opuszczonego już Kina Wrzos przy ul. Zamoyskiego 50 w Krakowie.
Było sentymentalnie. Pozostałości po działalności kina (m.in. stary projektor, boazeria z okienkiem kasowym, kuta brama) są już zabezpieczone.
Zdjęcia - Andrzej "Czoper" Czop: 

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie