KTO w podróży

32. ULICA. Festiwal Teatrów Ulicznych

Ale cyrk!


 

Teatr – rodzaj sztuki widowiskowej, w której aktor lub grupa aktorów na żywo przedstawia sztukę dla zgromadzonej publiczności.
(Wikipedia)
Cyrk jest ostatecznym schronieniem czystej sztuki.
(Francois Mauriac)

32. ULICA
Festiwal Teatrów Ulicznych

Ale Cyrk!

Kraków, 04-07.07.2019 r.

 

Entrée
Tematem dominującym 32. ULICY jest przenikanie się dwóch światów: cyrku i teatru ulicznego – ich wspólne korzenie i wzajemne inspiracje.

Arena
Podczas czterodniowego karnawału (4-7 lipca) najpiękniejsze i najbardziej znane place i ulice Krakowa przemienią się w teatralne mansjony pełne artystycznych popisów, uniesień i wzruszeń (Rynek Główny, Mały Rynek, Plac Szczepański, Rynek Podgórski).
Aktorzy, kuglarze, tancerze i mimowie zaanektują też Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego - przed Galerią Krakowską, a do namiotu cyrkowego na Placu Szczepańskim klauni i lalkarze zaproszą najmłodszą widownię na spektakle i zajęcia warsztatowe.
Linoskoczkowie, iluzjoniści i szczudlarze obecni będą też w Tarnowie, na ul. Wałowej - jednej z najbardziej reprezentacyjnych w tym mieście (5-6 lipca).
Bogaty program Festiwalu realizować będą zespoły polskie i zagraniczne – 30 teatrów, ponad 90 przedstawień.

Grande Finale
Wszystkie eksponowane w trakcie Festiwalu wątki teatralne i cyrkowe pojawią się w finałowym widowisku plenerowym Parada kuglarzy, zaprezentowanym w Rynku Głównym, na zakończenie 32. ULICY (7 lipca).

Zapraszam!
Jerzy Zoń
Teatr KTO

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie