KTO w podróży

Zielona Kraina - Teatr Pinezka (Gdańsk)

opis


Zielona kraina
czyli dobrze znany w Krakowie Clown Pinezka kontra Wiedźma Śmieciucha.
Piękną zieloną krainę zła wiedźma próbuje zamienić w śmietnisko, ale clown z pomocą publiczności dzielnie walczy ze śmieciami.
Spektakl z marionetkami i kukiełkami dla widza w każdym wieku, bo przecież wszyscy lubią bajki!

premiera 2012
czas trwania 55 minut

---

Teatr Pinezka z Gdańska od 1980 roku bawi widzów na ulicach i placach całego świata (m.in. Ekwador, Meksyk, USA, Rosja, Turcja, Ukraina, Palestyna, Egipt, Chiny i prawie wszystkie kraje Europy). W listopadzie 2009 występował w Kennedy Center w Waszyngtonie DC. Zapraszany na największe festiwale teatralne na świecie i zdobywca wielu nagród.
Spektakle teatru łączą w sobie elementy magii teatru i cyrku. Jarmarczna clownada jest wybuchową mieszanką pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki i improwizacji z publicznością, czyli świetną zabawą dla widza w każdym wieku.
Przedstawienia odrywają publiczność od szarej rzeczywistości i porywają w świat bajki i radosnego dzieciństwa, bo przecież w każdym jest dziecko.
W Teatrze Pinezka występują:
Iwona Cichosz - Miss Polski Niesłyszących 2008, Miss Astera na Miss Deaf World 2008 w Pradze, dwukrotna zwyciężczyni Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Migowego. Od 7-miu lat aktorka Teatru Pinezka. Studentka Uniwersytetu Gdańskiego.
Przemysław Grządziela - dyrektor, tancerz, mim, clown, marionetkarz, reżyser, choreograf, kompozytor, scenograf, księgowy i kierowca. Wieloletni solista baletu, m.in. w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Bydgoskiej i Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego.

Strona internetowa teatru
Fanpage teatru

 

krytyka

---

realizacja

scenariusz i reżyseria: Przemysław Grządziela

występują: Iwona Cichosz & Przemysław Grządziela

 

Festiwal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie