KTO w podróży

Vysoké snění (Wysokie sny) - V.O.S.A. Theatre (Czechy)

opis


Unikalny spektakl w stylu parady teatralnej z towarzyszeniem muzyki na żywo. Zapierające dech instalacje samobieżne i odgłosy miasta. Akrobacje najwyższej próby, elementy żonglerki i pantomimy, pełne wyobraźni wizje maszyn latających i przemierzających oceany. Przedziwne postacie, fantastyczne scenerie i zaskakujące interakcje, które wzbudzają uśmiech na twarzach przechodniów spotykanych w miejscach o całkowicie nieteatralnym charakterze.

W przedstawieniu użyto sześciu oryginalnych maszyn samobieżnych, napędzanych przez rowery i welocypedy. W ich konstrukcji wziął udział Josef Zimovčák - człowiek, który objechał na rowerze nieomal całą ziemię.

Premiera: maj 2010, Shanghai, Chiny
Czas trwania: 60 min.

Trailer

Facebook

---

Teatr V.O.S.A. często bierze udział w międzynarodowych festiwalach teatralnych. Zaprezentował się też podczas wydarzeń o randze międzynarodowej, w tym w Pawilonie Czeskim na EXPO 2010 w Szanghaju oraz jako reprezentant Czech na imprezach biznesowych w Londynie i Berlinie.

 

krytyka


Zgadzam się z jury festiwalu, które przyznało teatrowi V.O.S.A nagrodę za najlepszą paradę uliczną. I chciałbym dodać, że artyści z V.O.S.A. potrafili przekształcić całe centrum Lublina – od Placu Litewskiego do strefy dla pieszych, która kończy się w Rybku Starego Miasta w jedną wielką scenę teatralną. To było wyjątkowe wydarzenie. Brawo!

Gazeta Wyborzca

 

realizacja


Reżyseria: V.O.S.A. Theatre

Wykonawcy: Jiří Juráš, Adam Štumar, Adam Jarchovský, Václav Jelínek, Tereza Georgievová, Salvi Salvatore, Jonáš Janků, Kristina Žebrová, Václav Hanuš
Muzyka: Marek Novák, Anna Bubníková

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie