KTO w podróży

The Smile of the Shipwrecked (Uśmiech rozbitków) - Claire Ducreux (Francja)

opis


Plenerowy występ solowy - teatr ruchu i interaktywna klaunada.
Wagabunda zamienia plac w swoje schronienie i staje się rzeźbą będącą świadkiem jej samotności i jej marzeń – jej przyjacielem.
Komediowe przedstawienie teatru tańca, oparte na emocjach i przelotnych relacjach pomiędzy artystką a publicznością.

Premiera: maj 2012, Valladolid Festival, Hiszpania  
Czas trwania: 30 min.

Trailer

---

Claire Ducreux ukończyła w 1992 roku Narodową Wyższą Szkołę Muzyki i Tańca w Lionie, na wydziale tańca współczesnego. Od tego czasu występowała w różnych zespołach tańca współczesnego, głownie we Francji. W 1998 roku przeniosła się do Barcelony i stworzyła duet z katalońskim klaunem Leandre, nagradzany na kilku ważnych europejskich festiwalach. Wtedy zaczęła odkrywać swój własny język, stanowiący skrzyżowanie trzech gatunków: tańca, teatru ruchu i interaktywnej klaunady. Wyprodukowane zostały trzy przedstawienia, które odniosły sukces tworząc Trylogię wagabundy, obejmującą spektakle, których tytuły w oryginale brzmiały: De Paseo (2004), Barco de Arena (2008), The Smile of the Shipwrecked (2012).
W 2014 roku powstał jej pierwszy solowy spektakl sceniczny p.t. Poetycki uchodźca, stworzony dzięki wsparciu Mercat de les Flors w Barcelonie, którego premiera miała miejsce w mieście Tarrega.  
Artystka uważa, że najważniejsze rzeczy na scenie to komunikacja i kontakt emocjonalny z publicznością.

 

krytyka


---

 

realizacja


Autor i wykonawca: Claire Ducreux

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie