KTO w podróży

Tank - Muzikanty (Polska)

opis


Dwóch mężczyzn, rodem z czeskiego Pata i Mata (Sąsiedzi), na urlopie, w odrobinę sentymentalnej podróży w radosne lata 70. Jest przyczepa kempingowa, są leżaki, jest własnoręcznie wybudowany grill, jest nawet kapela grająca na żywo bigbeatowe hity. Brakuje tylko… no właśnie. Na tej radosnej majówce skończyło się piwo.

Jak na roztropnych mężczyzn na urlopie przystało – podchodzą do tematu metodą gospodarczą. Postanawiają we współpracy z publicznością wybudować… browar.

TANK to widowisko uliczne łączące elementy teatru ulicznego, happeningu i bazującego na live loopingu koncertu, ze stałym już dla Muzikantów intensywnym pożyczaniem sobie publiczności do współtworzenia tkanki spektaklu. Tym razem publiczność nie tylko buduje z bohaterami browar, ale uczestniczy też w jego funkcjonowaniu, zapewniając niezbędną energię – mechaniczną, elektryczną i hydrauliczną. W sposób zdecydowanie zabawny.

Premiera: 7 sierpnia 2014, Tychy
Czas trwania: 40 min.

Trailer

Facebook

---

Muzikanty czyli muzyk (kompozytor, aranżer, skrzypek multiinstrumentalista) i performer (aktor, scenarzysta, reżyser), współpracujący ze sobą od ponad piętnastu lat w najróżniejszych przedsięwzięciach scenicznych i wizualno-muzycznych (m. in. kolaborując z polskimi teatrami offowymi i instytucjonalnymi). Od dwóch lat w ramach odrębnego projektu scenicznego, mają we wspólnym dorobku pięć premier utrzymanych w konwencji teatru ulicznego, kilka widowisk site-specific oraz Grand Prix na festiwalu… piosenki kabaretowej.

Jasny podział kompetencji, który z początku zakładał ułatwienie wspólnej pracy to: Jacek Dzwonowski odpowiedzialny za muzykę i Piotr Chlipalski odpowiedzialny za cały chaos wokół niej. Z czasem granice zatarły się zupełnie, Piotr zaczął wydawać dźwięki, Jacek uprawiać chaos.

Wspólnie skonstruowali kilka instrumentów muzycznych, spektakli i widowisk ulicznych, wreszcie stali się posiadaczami przyczepy kempingowej Niewiadów N126a, rocznik 77. Doliczyli się 14 krajów, w których występowali razem, kolejnych kilkunastu, w których osobno. W pozostałym wspólnym wolnym czasie tworzą filmy, animacje, mappingi architektoniczne, prowadzą warsztaty. Spędzają też czas osobno.

 

krytyka


---

 

realizacja


Autorzy i wykonawcy: Piotr Chlipalski, Jacek Dzwonowski

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie