KTO w podróży

Rondo - Teatr KTO

kup bilet

opis

 

Bardzo zabawna, nieco surrealistyczna inscenizacja jednej z mniej znanych sztuk wybitnego polskiego dramaturga i kompozytora Bogusława Schaeffera.
Perypetie sześciu kobiet i jednego multiindywiduum w redakcji nowo powstałego pisma dla pań.

Premiera - 2 i 3 lutego 2013

 

krytyka

 

(...) "Kobiety do piór! Za naszą wspólną kobiecą ojczyznę!" tak brzmiałby współczesny slogan sześciu ambitnych kobiet – założycielek pisma dla kobiet, o kobietach i pisanego wyłącznie przez kobiety. Precz ze "starymi wygami" zajmującymi miejsca młodym i kreatywnym dziewczynom! Precz z nudnymi tematami prasowymi! A przede wszystkim – precz z mężczyznami!
Zabawna satyra obfituje w genialne dialogi. Ukazuje kobiecą naturę ze wszech stron. Przyjaźń, stosunek do pracy i do współpracowników. Zalety i wady pracy w "monopłciowym"towarzystwie. Ten z pozoru feministyczny spektakl zatacza koło – nie przypadkowo symbol kobiecości i cykliczności – pokazując jak kobiety potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji.
Z nadmiaru estrogenu chwilami nie można już oddychać. Jak dobrze, że męski pierwiastek raz po raz wyłaniający się z ciemności pozwala odzyskać równowagę. Nie tylko widzom, ale i bohaterkom spektaklu. Być może mężczyzna jednak na coś się przydaje? (...)
Marzena Rogozik, kulturatka.pl

 

realizacja

 

autor: Bogusław Schaeffer
reżyseria: Piotr Bikont
scenografia: Aleksander Janicki

występują: Anna Kamykowska, Justyna Orzechowska, Agata Słowicka/Paulina Lasyk, Grażyna Srebrny-Rosa, Katarzyna Maria Zawadzka/Karolina Bondaronek, Marta Zoń, Michał Orzyłowski


galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie