KTO w podróży

RoboPole - UliK Robotic (Niemcy/ Francja)

opis→ 5 lipca / 16.50, 17.50, 18.50 Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy Galerii Krakowskiej
→ 6 lipca / 18.50, 19.50, 20.50 Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy Galerii Krakowskiej

 

Człowiek i robot. Istota ludzka i maszyna. Opowieść snuta w spektaklu RoboPole jest równie krótka jak epicka. Mężczyzna, który mógłby wyglądać na inżyniera i robot zaczynają eksperymentować… Najpierw nieco niezdecydowani, potem coraz chętniej podejmują kolejne wyzwania.
RoboPole to widowisko o silnych walorach wizualnych. Fascynująca dyscyplina akrobacji na chińskim maszcie pokazuje w nim zupełnie nową perspektywę. Robot zaczyna żyć własnym życiem i dosłownie wznosi artystę na nowy poziom.

Czas trwania: 8'
Premiera: 2017

Twórcy spektaklu: Ulrich Kahlert, Martin Riedel, Joanna Bassi
Wykonawcy: UliK, Alba Faivre

---

ULIK jest artystą kabaretowym, komikiem i klaunem. A do tego to błyskotliwy wynalazca, producent i reżyser. Dziwaczne pomysły uczyniły go sławnym daleko poza granicami Niemiec. Połączenie jego wynalazków ze specyficznym poczuciem humoru i spontanicznością sprawiają, że jego występy to prawdziwe uczty, które stają się ozdobą każdego festiwalu.
Alba Faivre pobierała nauki w Graine de Cirque w Alzacji. W 2009 roku poznała też w prestiżowej kanadyjskiej Narodowej Szkole Cyrkowej w Montrealu tajniki chińskiego masztu. Od 2012 roku jej specjalnością jest akrobacja na chińskim maszcie i na pionowej linie. Występuje zwykle solo lub w duecie, choć uczestniczyła też w artystycznych tournee różnych zespołów w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Hiszpanii  i Kanadzie.

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie