KTO w podróży

Kochankowie - Teatr Ognia Mandragora (Kraków)

opis


→ 5 lipca / 22.00 Plac Szczepański
→ 6 lipca / 21.40 Tarnów, ul. Wałowa

 

Plenerowe przedstawienie o emocjach, jakie są udziałem nas wszystkich od zawsze i stanowią przedmiot większości dramatów od antyku po współczesność. Opowieść o miłości dwojga kochanków, a zarazem niemożności wzajemnego okazania uczuć we właściwym czasie. Prosta, ciekawie opowiedziana historia, w której ogień wyraża uczucia symbolicznie i dosłownie zarazem.
Kochankowie to efektowne widowisko bez słów, z ciekawą choreografią i sugestywną muzyką, pełne efektów ogniowych, dopełnione ekspresyjną grą aktorów.

Czas trwania: 30'
Premiera: Zakopane 2016

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Monika Skolarczyk
Wykonawcy: Monika Skolarczyk, Tomasz Prudel

---

Teatr Ognia Mandragora, którego założycielką jest Monika Skolarczyk, już od 2002 roku prezentuje swoje pokazy skupiając szczególną uwagę na profesjonalizmie wykonania i względach bezpieczeństwa. Artyści, za pomocą otwartego ognia, efektów specjalnych i pirotechniki scenicznej kreują niesamowite pokazy. Łączą w nich ruch, muzykę i nieprzeciętne umiejętności - aranżując spektakularne, pełne pasji widowiska.
Teatr Ognia Mandragora ma na swoim koncie ponad 1000 udanych realizacji, na imprezach zarówno małego, jak i dużego formatu, w kraju i zagranicą.

 

krytyka


(…) Warto było wczorajszy wieczór spędzić pod Tatrami mimo, że pogoda już wyraźnie jesienna. Do równonocy co prawda jeszcze cztery dni, ale jej powitanie i to w niezwykłej scenerii Willi Kmicic było tak efektowne, że nie przygnębia mnie myśl o nadciągających chłodach, a przeciwnie. ...
Druga część wieczoru odbyła się w plenerze tuż przed tarasem Willi Kmicic, z którego goście mogli obejrzeć spektakl Teatru Ognia Mandragora. Szczęśliwie przestało padać, choć byłbym skłonny przypuszczać, że ktoś zadzwonił gdzie trzeba. W końcu z Zakopanego do nieba bliżej niż na przykład z Krakowa. Teatr Ognia to właściwe słowo. Nie był to bowiem tylko fireshow, ale przemyślany do szczegółu i perfekcyjnie wykonany minispektakl łączący elementy wyrazistej, acz nie przesadnej pantomimy z dramaturgią nie pozbawioną akcentów dobrego dowcipu. To trzeba było po prostu zobaczyć. Magia ognia stała się środkiem wyrazu dla krótkiej historii dwojga kochanków, a perfekcja pary wykonawców wzniosła ją na wyżyny prawdziwej Sztuki. To Teatr Ognia Mandragora – mistrzostwo Moniki Skolarczyk, jej choreografię i opanowanie wielu z Państwa widziało już nie raz. Tym razem towarzyszył jej Jan Ślusarczyk, zarazem współautor warstwy dramaturgicznej spektaklu, bo nazwanie tego pokazem ogniowym byłoby nie na miejscu. Przemyślana, niezwykła w swoim rodzaju inscenizacja. Taki wieczór pozostaje w pamięci na długo (...)


galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie