Fahrenheit... und ihre Kinder - Grupa „…nirgendwo”, Germany

opis

Literatura, w przeciwieństwie do ludzi, nigdy nie kłamie. Dlatego wielu ludzi nienawidzi literatury. Są między nami ludzie noszący w sobie literaturę. Oni są bliżej prawdy, i za to też się ich nienawidzi.
Ale, mimo wszystko, są wśród nas. Niewidoczni.

"Fahrenheit... und ihre Kinder" Grupy "... nirgendwo" to opowieść o człowieku samotnym, który usiłuje ocalić literaturę. Wplątany w technokratyczne i polityczne mechanizmy, stara się pielęgnować w sobie humanizm, który przez innych został skazany na nieistnienie.  W świecie bez literatury następuje powolna degeneracja wszystkich warstw życia społecznego, w wyniku czego zanikają więzi międzyludzkie. Narasta samotność i obojętność, tworząc przestrzeń dla agresji, która pogrąża wszystko w chaosie.

Teatralno-literaccy bohaterowie tego przedstawienia będą ciągnąć na wózku swoją przeszłość i posługiwać się językiem ze świata Goethego, Schillera, Lessinga, Hauptmanna, Büchnera i Brechta…
Każdy z nich stanie się swoistym Everymanem, który nosi w sobie tajemnice szczęścia i nieszczęścia, wbrew panującej obecnie modzie na powszechną redukcję. Ich działania pozwolą nam zrozumieć, że Słowo ma siłę zabijania i dawania życia oraz że dramat ludzkości rozgrywa się w przestrzeni pomiędzy Człowiekiem a Słowem, które on wypowiada.

06.07, 07.07 g. 17.30 Mały Rynek; 08.07 g. 18.00 Mały Rynek

Scenariusz i reżyseria: Michał Nocoń
Konsultacje językowe:
dr Józef Zaprucki
Wykonawcy:
Agata Durajczyk, Kamil Klimaszewski, Noemi Lehner, Natalia Lipka, Rafał Lipka, Sylwia Pac, Agata Włodek, Magdalena Załoga

Zajęcia warsztatowe w ramach projektu F 451


kto w internecie