KTO w podróży

Baśń dagestańska - Grupa Zatrzymać Obrotówkę (Kraków)

opis

7 & 8/07 19.00 Mały Rynek

Scenariusz i reżyseria: Ola Barczyk
Muzyka: Mariusz Koluch, Jacek Ziobro
Konsultacje choreograficzne: Marta Pietruszka
Wykonawcy: Kornelia Kuśmider, Taiga Kuśmider, Marta Riess, Arletta Szewczyk, Renata Ziobro, Kacper Augustynek, Andrzej Ryl

Głupi Pastuch, nie radzący sobie ze stadem, zostaje wygnany z domu, aby nauczyć się życia. Przemierzając świat, napotyka ludzi w potrzebie. Pomagając im, pakuje się w coraz to nowe tarapaty. Dociera wreszcie do miasta, gdzie mieszka chan z piękną córką na wydaniu i postanawia o nią zawalczyć… Czy aby na pewno wcześniejsze spotkania z ludźmi w potrzebie okazały się stratą czasu?


Czas trwania: 30’

Premiera: 2012


Grupa Zatrzymać Obrotówkę od 10 lat działa w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Swoje spektakle prezentuje na festiwalach w całej Polsce. Od 2016 roku jako grupa nieformalna, a dziś już Fundacja Wszyscy Obecni, zespół angażuje się w działania społeczne mające na celu udostępnianie i rozwój kultury w środowiskach zagrożonych wykluczeniem społecznym, prowadząc warsztaty i spotkania w domach pomocy społecznej i zakładach poprawczych, współtworząc spektakle z osobami z niepełnosprawnościami oraz angażując się w pracę na rzecz społeczności krakowskiej dzielnicy Kazimierz.

https://www.facebook.com/ZatrzymacObrotowke/

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie