KTO w podróży

Banco para dos (Ławka dla dwojga) - La Calabaza Danza-Teatro (Hiszpania)

opis

Banco para dos to wędrowny spektakl taneczny.
Przedstawienia wykorzystuje istniejące uliczne otoczenie, co pozwala na wprowadzenie tańca zarówno do zabytkowych, historycznych przestrzeni jak i do przedmieść i rzadko odwiedzanych miejsc.

Ławka dla dwojga wykorzystuje przede wszystkim język ciała i taniec. Każdy z tancerzy został wykształcony w innej tanecznej dyscyplinie. Kobieta łączy styl mild wild z tańcem klasycznym i współczesnym. Mężczyzna zaś hip-hop ze stylami funk i street. Tancerze dzielą i zamieniają pola swego działania, korzystając z okazji jakie stwarza ławka, która jest jedynym elementem scenografii.

czas trwania: 15 minut

 

Założycielem zespołu La Calabaza Danza-Teatro była Sandra Bonilla. Po zakończeniu nauki tańca klasycznego i współczesnego w Sevilli, Madrycie i Roterdamie i zdobyciu doświadczeń jako tancerka w Hiszpanii i Holandii, Sandra Bonilla rozpoczęła w Roterdamie karierę choreograficzną i przygotowała tam trzy przedstawienia. Do Hiszpanii powróciła w 2001 roku i powołała do życia zespół La Calabaza Danza-Teatro. Od tej pory grupa przygotowała sześć pełnowymiarowych i sześć krótszych przedstawień, zdobywając szereg nagród.
Grupa o swoim stylu: "Nasz taniec nie jest ani purystyczny ani konceptualny. Nasze przedstawienia to połączenie różnych stylów tańca i artystycznej ekspresji, co sprawia radość rozmaitym rodzajom publiczności. Lubimy próbować różne języki artystycznego wyrazu i korzystać ze współczesnych technologii. Sprawdzamy granice naszych możliwości jako zespół tancerzy, zawsze poszukując nowych celów i oryginalnych pomysłów. Dlatego też nasza grupa korzysta z szerokiego wachlarza formatów, tematów i pomysłów, które cechują nasze przedstawienia, czyniąc je odpowiednimi zarówno dla młodej jak i dla starszej publiczności".

 

realizacja

Pomysł i reżyseria: Sandra Bonilla
Choreografia: Sandra Bonilla, Nano Montero
Współpraca dramaturgiczna: Carmen Mori
Muzyka: "Bust your windows" - Jazmine Sullivan i "Welcome to the party" – Grupa Perkusyjna Har You
Dźwięk: Javier Larrea
Produkcja: La Calabaza Danza-Teatro
Dystrybucja: Irene Golden (La Turné Distribution)

Tańczą: Sandra Bonilla, Nano Montero

 

galeria

zobacz całą galerię

kto w internecie