Wiosenny Maraton Komediowy

Udostępnij:

Teatr KTO wiosnę w swoim repertuarze oddaje sztukom o charakterze komediowym. Podczas prezentowanych spektakli przyglądać się będziemy terapeutycznej mocy śmiechu. Nie temu pustemu i pozbawionemu sensu. W centrum  naszych zainteresowań umieściliśmy uśmiech wywołany groteskowym i absurdalnym spojrzeniem na świat, nasze najbliższe otoczenie i nas samych.

Paradoks życia objawia się w nieustannym przeplataniu się jego dramatycznych i komediowych momentów. Płacz kroczący pod rękę z uśmiechem – oto cała tajemnica naszego bycia!

 

Kup karnet na Wiosenny Maraton Komediowy

19.04-27.05

 

Ciesz się samodzielnie skomponowanym karnetem komediowym. Dla wszystkich, którzy mają ochotę uśmiechać się przez całą wiosnę przygotowaliśmy możliwość zakupienia specjalnego karnetu na nasze komediowe spektakle. Dokonując rezerwacji na minimum dwa wybrane przedstawienia otrzymają Państwo specjalny rabat.

 

W ramach karnetu należy wybrać liczbę spektakli, którym przysługują poniższe zniżki:

➡ 2 różne spektakle  -10 %

➡ 3 różne spektakle  -20%

➡ 4 i więcej różnych spektakli  -30%

 

Zniżki naliczane są od sumy cen biletów wchodzących w karnet. Liczba karnetów jest ograniczona.

 

Kalendarium spektakli w ramach Wiosennego Maratonu Komediowego w KTO:

 

19.04, 21.05 Kredyt zaufania

20.04., 21.04., 20.05 Stroiciel grzebieni. Akt 2

28.04., 25.05 Święci tego tygodnia. Komedia obyczajowa

29.04., 18.05., 19.05 Stroiciel grzebieni

30.04., 4.05., 5.05., 6.05 Słoneczni chłopcy

26.05., 27.05 Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna

Wszystkie spektakle prezentowane są o godzinie 19.00

 

One woman show

Na początek naszego maratonu zapraszamy do obejrzenia monodramu Kredyt zaufania w wykonaniu Izy Kały. Ten działający niczym prawdziwy balsam na problemu współczesnej kobiety spektakl w niezwykły sposób czerpie z komediowego talentu aktorki i błyskotliwego tekstu. Konrad Sztuka – producent HBO – Na stojaka powiedział „Oglądając Kredyt zaufania, a właściwie w nim uczestnicząc, śmieję się do łez z siebie i ani przez moment nie czuję zażenowania.”.

Kredyt zaufania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odejść, ale dokąd?

Jak trudno rozstać się z życiem i czym zapełnić pustkę po osobie, która od nas odeszła? Z tym mierzą się bohaterowie naszego Stroiciela grzebieni oraz Stroiciela grzebieni. Akt 2 – niezwykle czułych opowieści pełnych ciekawych historii, anegdot i wspomnień. Reżyser Krzysztof Niedźwiedzki podobnie jak we wszystkich swoich spektaklach, zadbał o sporą dawkę słownego i sytuacyjnego humoru dzięki czemu to opowieść dla każdego.

fot. Norbert Burkowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na kozetce 

Kto z nas choć raz w życiu nie doznał uczucia frustracji z jakiegoś powodu i nie zastanawiał się nad wizytą u specjalisty? Główny bohater spektaklu Święci tego tygodnia. Komedia obyczajowa trafia wprost do gabinetu psychoanalityka. W tej przewrotnej i prześmiesznej opowieści, w której współgrają – brawurowe tempo, aktorskie kreacje, błyskotliwy humor, następują niespodziewane zmiany ról i zwroty akcji. Usiądźcie wygodnie na teatralnej kozetce i wyruszcie w podróż do wnętrza samych siebie.

Święci tego tygodnia. Komedia obyczajowa, Teatr KTO online, fot. Aneta Belcik i No. photos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O dwóch takich co ukradną Wam serca

Słoneczni chłopcy w reżyserii Pawła Szumca to kwintesencja tego, za co kochamy sztuki komediowe – jest śmiesznie, inteligentnie i błyskotliwie, ale też gorzko, nostalgicznie i refleksyjnie. Wytrawny duet aktorski – Leszek Piskorz i Jacek Strama stanowi prawdziwą wisienkę na tym komediowym torcie. Delektować i zachwycać się będziecie każdym jego kęsem!

Na pierwszym planie sylwetki dwóch, około siedemdziesięcioletnich mężczyzn, ukazane frontalnie, od pasa w górę. Są podobnego wzrostu, obaj mają splecione ręce na klatce piersiowej. Stoją na tle ceglanej ściany, oświetlonej na czerwono i niebiesko. Mężczyzna po prawej ubrany w brązowy prochowiec, pod szyją zawiązany kolorowy szal. Zdziwiony wyraz twarzy, usta rozchylone. Brwi podniesione do góry, oczy szeroko otwarte. Patrzy przed siebie, w dal. Po lewej mężczyzna w białym kitlu lekarskim, pod którym ma jasnobrązową koszulę. Twarz zamyślona, wzrok skierowany delikatnie w dół.
fot. Norbert Burkowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza codzienna komedia

Groteska niczym soczewka obnaża absurdy naszego świata. Na finał Wiosennego Maratonu Komediowego przygotowaliśmy sztukę, która do prostych, codziennych czynności szczyptę absurdalnego smaku i wyciąga z nich niezliczoną ilość ukrytych znaczeń. Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna to salwy śmiechu na widowni i intelektualna łamigłówka w jednym.

Na zdjęciu trzech mężczyzn siedzących na drewnianych krzesłach. Po lewej ujęty frontalnie czterdziestolatek, ubrany w ciemny garnitur i niebieską koszulę. Jego ciało od pasa w górę skręcone w stronę środka fotografii. Prawą ręką obejmuje oparcie krzesła, które obrócone jest tyłem. Lewa ręka wskazuje na mężczyznę na środku. Ten ubrany w czarne spodnie, białą koszulę i ciemnoczerwoną kamizelkę. Jego ciało zgięte do przodu w pasie, łokcie oparte o uda. Głowa pochylona w dół, ręce obejmują twarz, jakby w grymasie rozpaczy. Przed nim, na podłodze leży oparty na jednej z krawędzi kwadratowy, drewniany stolik. Na prawo kolejny mężczyzna, siedzący bokiem z założoną jedną nogą na drugą. Ubrany w białą koszulę, białe rajstopy i czarne skarpety. Głowa skierowana w stronę gazety, którą trzyma w rękach. W tle stojak z parasolem oraz wieszak z zawieszonym na nim płaszczem.
fot. Wojciech Nieśpiałowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zarezerwuj swój komediowy karnet już teraz i uśmiechaj się do woli!

Rezerwacji karnetu można dokonać:

telefoniczne: +48 12 633 89 47

lub w kasie teatru przy ul. Zamoyskiego 50 , która czynna jest w godzinach:
➡  PN-PT I 9.00-21.00
➡  SOB I 14.00-21.00
➡  ND I 11.00-17.00

 

Regulamin karnetu komediowego >>> tutaj

[FM_form id="1"]
Skip to content