W całym Krakowie nadal czuć zimową atmosferę, dlatego styczeń to idealny czas, by jeden z jego chłodniejszych wieczorów spędzić w Teatrze KTO.
Co czeka na widzów w najbliższych tygodniach?
W styczniu na naszej scenie po raz kolejny pojawi się kultowy spektakl Jerzego Zonia pt. Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać. Chrzciny, wesela, pogrzeby. Od jednego do drugiego, tanecznym krokiem i wznoszonymi co rusz toastami. Tak można przeżyć życie i z takich chwil utkany jest ten spektakl inspirowanym twórczością Bohumila Hrabala. Człowieczy los wprawiony w choreograficzny ruch tego przedstawienia zamaszystym gestem porywa nas do tańca, wspólnego wirowania po powierzchni ziemi i unoszenia się nad nią, gdy tylko jest ku temu okazja. Niczym w soczewce wszystko to co nas bawi i wzrusza.
W KTO będzie również okazja, by obejrzeć świetne komedie takie jak Stroiciel grzebieni i Słoneczni chłopcy oraz muzyczne hity Byłam żoną Boba Marleya i Uczycie nas, jak suknie się podnosi.
Ale to nie wszystko! W styczniu na naszej scenie gościć będzie Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem ze spektaklem CCY – WITKAC-Y Menażeria. W związku z 70. rocznicą śmierci oraz 125. rocznicą urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza powstał spektakl inspirowany młodzieńczą twórczością Witkacego, w której już można dostrzec cechy charakterystyczne dla całej jego późniejszej dramaturgii. CCY – WITKAC-Y Menażeria stanowi próbę pokazania, jak kształtowała się młodzieńcza wrażliwość jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku – jaki wpływ na jego wyobraźnię miała epoka, w której żył, dzieła literackie, plastyczne, muzyczne itp.
W pierwszym miesiącu 2024 r. po raz kolejny na deski KTO powróci czytanie performatywne Weselisko, tym razem w lokalnej odsłonie Weselisko. Od nowa. Krakowski grajdół. Kraków w niczym nie ustępuje obrazowi całego kraju. Poeta Bronisław Maj przyjrzał mu się z należytą precyzją, faktograficzną uczciwością, a także odpowiednią dozą czułości. Tekst nakreśla wizerunek mieszkańca miasta, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością, a teraźniejszość podąża śladami historii. Weselisko. Od nowa. Krakowski grajdół to swego rodzaju komentarz do aktualnie otaczającej nas rzeczywistości. Opowieść o spotkaniu postaw i wartości, które od wieków kształtują Kraków jako miejsce nie tylko historyczne, ale przede wszystkim ludzkie.
Miesiąc w Teatrze KTO zamknie natomiast znany szczególnie młodej publiczności aKTOmaR, podczas którego zostanie zaprezentowana twórczość artystów interdyscyplinarnych zajmujących się sztukami performatywnymi pod kuratelą Artiego Grabowskiego. W programie przygotowano performanse, ramotki, efemeryczne etiudy, koncerty, instalacje oraz wiele innych form artystycznych.
29 stycznia o godz. 18:00 przegląd aKTOmaR otworzy koncert zespołu NAGROBKI (znanego m.in. ze stworzenia muzyki do spektakli teatralnych Marcina Libera – Krótka rozmowa ze Śmiercią oraz Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć).
W każdą niedzielę o g. 12.00 Teatr KTO zaprasza najmłodszych widzów i ich opiekunów do udziału w teatralnym cyklu KTO ZOSTAWIA ŚLADY?. Na scenie pojawią się najciekawsze spektakle z całej Polski tworzone z myślą o dzieciach. Do każdego przedstawienia zostanie przeprowadzony specjalny warsztat twórczy o g. 13.15.
Bilety na spektakle Teatru KTO dostępne są w kasie przy ul. Zamoyskiego 50 w Krakowie, pod numerem +48 12 633 89 47, mailowo: kasa@teatrkto.pl oraz Online na stronie >>> link
Noworoczne postanowienie… częściej bywać w teatrze! Mamy propozycję dla wszystkich chcących w 2024 r. jeszcze mocniej uczestniczyć w kulturze.
W Teatrze KTO można nabyć karnet teatralny ważny do końca sezonu 23/24, który uprawnia do 9 wejść na dowolnie wybrane pozycje z repertuaru Teatru KTO, zakupu kolejnych biletów na spektakle podgórskiej sceny w cenie 30 zł (opcja „last minute”), dedykowanego newslettera i innych. Karnet kosztuje 300 zł.
Szczegóły >>> link