Teatr KTO zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na niedzielne spektakle i warsztaty

Udostępnij:
fot. Ewa Zemło

Każda niedziela to idealna okazja, by wraz z Teatrem KTO wybrać się w niezapomnianą podróż do świata magii, cyrku i baśni w towarzystwie twórców z całej Polski.

 

Teatr KTO ul. Zamoyskiego 50, Kraków

Bilety w cenie 30 zł dostępne kasie teatru, pod numerem tel. 12 633 89 47 oraz Online >>> kup bilet

 

Unikatowy cykl spektakli przeznaczony dla najmłodszych widzów to jedyna w swoim rodzaju okazja do odkrycia teatru i doświadczania świata z wielu perspektyw. A wszystko to w jednym miejscu, na krakowskim Podgórzu! Co tydzień na KTO-wskiej scenie prezentowane są różne formy, od teatru lalek, poprzez klaunady, teatr cieni, czy żonglerkę. Dzięki KTO nie trzeba wyruszać w daleką podróż, by poznać propozycje repertuarowe teatrów z Gdańska, czy z Łodzi.

 

WARSZTATY W KLUBIE TWÓRCZYCH ODKRYĆ

 

W każdą niedzielę o g. 11.00 w ramach Klubu Twórczych Odkryć w Teatrze KTO organizowane są warsztaty dla dzieci w dwóch grup wiekowych: 4-6 lat i 7-10 lat. Każda z grup spotyka się co dwa tygodnie (dwa razy w miesiącu), by bawić się i szukać odpowiedzi na naprawdę ważne pytania:

  • Co czuje ciało? (grupa 4-6 lat)
  • Co czuje umysł? (grupa 7-10 lat)

 

fot. Julian Gądek

 

Dokładny plan warsztatów znajduje się na stronie Teatru KTO w zakładce REPERTUAR.

 

Podczas warsztatów „Co czuje umysł?” z Jolą Kogut, obok i poza rozmowami zajmiemy się rysowaniem, skakaniem i rozwiązywaniem zagadek. Opowiemy sobie przeróżne historie – te baśniowe, wymarzone a nawet zaczarowane. Innym razem te zmyślone lub całkowicie prawdziwe – dosłownie z życia wzięte. A wszystko po to, by rozbudzić wyobraźnię i twórczą aktywność. Natomiast podczas warsztatów „Co czuje ciało?” z Moniką Kiwak szukać będziemy ćwicząc w parach (dzieci z rodzicami) lub samodzielnie, bazując na relacji ciała do przestrzeni, czasu, tempa, ruchu, doświadczając przyjemności swobodnego tańca. – zachęca Jerzy Zoń, Dyrektor Teatru KTO

 

Indywidualny charakter warsztatów, misja i niespotykany na skalę ogólnopolską program zostały wyróżnione w plebiscycie “Słoneczniki”, który dedykowany jest inicjatywom dziecięcym.

 

fot. Julian Gądek

 

 

SPEKTAKLE DLA DZIECI – KALENDARIUM

 

28 maja g. 16.00

PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB – Teatr Łątek (Supraśl)

Inspirowany wierszem Juliana Tuwima oraz obrazami Rene Magritta

spektakl dla dzieci w wieku 3+

 

Bilety >>> link

 

fot.Ewa Zemło

 

Nasz główny bohater – Pan Maluśkiewicz chce spełnić swoje największe marzenie – chce zobaczyć wieloryba. Wyrusza w tym celu w największą w swoim życiu podróż.

Spektakl jest opowieścią o marzeniach, które pozwalają przezwyciężyć nasze ograniczenia i umożliwiają  przekroczenie ram naszego małego świata.

Zastosowane w widowisku j różne techniki teatru cienia i światła pozwalają wykreować świat malarski, pełen obrazów i kolorów. Naszym przewodnikiem po nim jest sam   – Rene Magritte – słynny malarz surrealista.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Zemło
Scenografia: Ewa Zemło
Muzyka: Joanna Pensec

[FM_form id="1"]
Skip to content