Noc Poezji 2022 w Krakowie

Udostępnij:

W tym roku Noc Poezji organizowana w ramach Krakowskich Nocy odbędzie się pod hasłem: „Wolności oddać nie umiem”!

Wolność – pojmowana szeroko, w różnych wymiarach i kontekstach, m. in. jako wolność słowa, wyboru, wypowiedzi artystycznej, wolność od strachu i przemocy, stanie się motywem przewodnim licznych dyskusji, spotkań autorskich, warsztatów, performansów, instalacji artystycznych, wykładów, a także – wyjątkowo w tym roku – koncertów poetyckich.

 

Teatr KTO zaprasza w sobotę 8 października o g. 20.00 na “Poetycki Gospel Slum o Wolności” wg. koncepcji Justyny Orzechowskiej, w reż. Sambora Dudzińskiego z udziałem Chóru Kameralnego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie.

Ostatnie bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie teatru i pod nr telefonu 12 633 89 47.

 

“Poetycki Gospel slum o Wolności”

Kompozycja utworów: Szymon Markiewicz, Daniel Mazurkiewicz

Przygotowanie wokalne: Anna Madej oraz Agnieszka Krauz

Występują: Justyna Orzechowska, Piotr Majewski, Sambor Dudziński oraz Chór Kameralny Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie

Animacje: Ewa Dymek-Dudzińska

Scenariusz: Justyna Orzechowska i Sambor Dudziński

Reżyseria: Sambor Dudziński

 

Szczególne podziękowanie dla prof. Bronisława Maja za wsparcie merytoryczne.

 

Z Wolnością jak z Miłością-nie da się jej wytłumaczyć- trzeba ją poczuć.

Zapraszamy Was na nabożeństwo uwielbienia Wolności i Życia.

Uwolnij swojego ducha słuchając  aranżacji gospelowych wierszy poetów polskich i nie tylko!

Obudź się! Jesteś wolny!:)

 

Szczegółowy program Nocy Poezji 2022 w Krakowie można znaleźć tutaj >>> link

 

 

Fot. Agnieszka Perc

 

Ważnym punktem tegorocznej edycji będzie gala nagrody Animator Roku 2022, która odbędzie się w piątek, 7 października w naszym teatrze.

Nagroda Animator Roku to nowe wyróżnienie, za pomocą którego miasto chce doceniać i promować działalność najlepszych krakowskich edukatorów i animatorów kultury. To także nagroda dla podmiotów szczególnie wyróżniających się w działaniach na rzecz animacji i edukacji kulturowej − przypomina Katarzyna Olesiak, dyrektorka Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK.

Nagrody Animatora Roku 2022 odbiorą Krystyna Hussak-Przybyło i Piotr Przybyło, uhonorowani w kategorii „Osoby”, którzy prowadzą interdyscyplinarne zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży. W tej samej kategorii wyróżnienia otrzymały Barbara Pasterak i Katarzyna Witek. W kategorii „Podmioty” nagrodę główną zdobyła Fundacja Wszyscy Obecni, a wyróżnienie klub osiedlowy K2O.

Więcej o Nagrodzie Animator Roku można przeczytać tutaj >>> link

[FM_form id="1"]
Skip to content