„Dziecko, dzieci, dzieciństwo”, czyli spektakle i warsztaty dla najmłodszych w Teatrze KTO

Udostępnij:
fot. Norbert Burkowski

Teatr KTO w Krakowie zaprasza dzieci wraz z rodzicami na niezwykle teatralne przygody. Na najmłodszych widzów i ich rodziców czeka Klub Twórczych Odkryć, czyli kreatywne warsztaty prowadzone o g. 11.00 przez Jolę Kogut („Co czuje umysł?” dla dzieci 7-10 lat) i Monikę Kiwak („Co czuje ciało?” dla dzieci 4-6 lat) oraz spektakle familijne prezentowane co tydzień o g. 16.00.

 

„Dziecko, dzieci, dzieciństwo” z wyróżnieniem w konkursie „Słoneczniki”

Teatr KTO i cykl „Dziecko, dzieci, dzieciństwo” otrzymał 3 nominacje, a w finale wyróżnienie w plebiscycie „Słoneczniki”, który jest dedykowany inicjatywom dziecięcym. Portal CzasDzieci.pl co roku pragnie wyłonić najbardziej wartościowe i kreatywne projekty oddane najmłodszym. Podczas ostatniej edycji Teatr KTO został doceniony wraz z innymi instytucjami kultury i przedsięwzięciami dla maluchów.

 

Klub Twórczych Odkryć

W nowym sezonie w każdą niedzielę o g. 11.00 w Teatrze KTO po raz kolejny odbywają się warsztaty uwielbiane przez dzieci i ich opiekunów, mowa oczywiście o Klubie Twórczych Odkryć, czyli połączeniu kreatywnej zabawy z poszukiwaniem odpowiedzi na naprawdę ważne pytania:

 

Gdzie szukać szczęścia?

Co się stało, gdy NIE – szczęście nas spotkało?

Gdzie leci słowo rzucone na wiatr?

A gdzie mieszka to, co już się wydarzyło?

 

Co może odczuwać ciało?

Co dzieje się z ciałem, gdy się nie porusza?

Co dzieje się z ciałem, gdy ktoś nim porusza?

Co sprawia, że czujemy się wewnętrznie poruszeni?

 

Podczas warsztatów „Co czuje umysł?” z Jolą Kogut, obok i poza rozmowami zajmiemy się rysowaniem, skakaniem i rozwiązywaniem zagadek. Opowiemy sobie przeróżne historie – te baśniowe, wymarzone a nawet zaczarowane. Innym razem te zmyślone lub całkowicie prawdziwe – dosłownie z życia wzięte. A wszystko po to, by rozbudzić wyobraźnię i twórczą aktywność. Natomiast podczas warsztatów „Co czuje ciało?” z Moniką Kiwak szukać będziemy ćwicząc w parach lub samodzielnie, bazując na relacji ciała do przestrzeni, czasu, tempa ruchu, doświadczając przyjemności swobodnego tańca. – zachęca Jerzy Zoń, Dyrektor Teatru KTO

 

Spotkania mają charakter otwartych form warsztatowych, w których uczestniczą zarówno dzieci jak i ich rodzice.

 

Zapisy: rezerwacja@teatrkto.pl

W treści proszę wpisać imię oraz wiek dziecka, imię i nazwisko opiekuna oraz numer telefonu.

Karnet rodzinny (opiekun + dziecko) 20 zł za spotkanie.

 

Dokładny plan warsztatów znajduje się na stronie Teatru KTO w zakładce REPERTUAR.

 

 

Spektakle dla dzieci w Teatrze KTO w Krakowie

W nowym sezonie 22/23 Teatr KTO przygotował dla najmłodszych same ciekawe propozycje. W każdą niedzielę o 16.00 scena przy ul. Zamoyskiego 50 zaprasza na bajki i spektakle familijne. To doskonała okazja, by zobaczyć sceniczne perełki z całej Polski. Dzięki KTO nie musicie wybierać się w daleką podróż, by poznać propozycje repertuarowe teatrów z Gdańska, czy z Łodzi.

 

Bilety w cenie 30 zł dostępne kasie teatru, pod numerem tel. 12 633 89 47 oraz Online: https://bilety.teatrkto.pl/

 

fot. mat. teatru

 

 

Więcej informacji o spektaklach znajduje się na stronie Teatru KTO w zakładce REPERTUAR.

 

[FM_form id="1"]
Skip to content