Aleksander Janicki – autor koncepcji i projektu architektonicznego Teatru KTO zaprasza na zwiedzanie kuratorskie

Udostępnij:

Już dziś (o 17.00) i jutro (o 16.00) zapraszamy na zwiedzanie kuratorskie Teatru KTO oraz wystawę fotografii Adama Golca w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Więcej informacji o zwiedzaniu >>> tutaj

 

Z tej okazji pragniemy przedstawić Wam sylwetkę Aleksandra Janickiego, autora koncepcji i projektu architektonicznego Teatru KTO.

Aleksander Janicki, znany również jako Alek Janicki to polski artysta intermedialny, performer, grafik, fotograf, rzeźbiarz, scenograf, twórca wideo i instalacji semi- i interaktywnych (często o charakterze innowacyjnym), w tym struktur multi-sensorycznych, site-specific i w przestrzeni publicznej. Kurator, autor projektów z dziedziny multimediów, architektury, projektowania graficznego, ekspozycji wystawienniczych opartych o nowe technologie (AR, VR, AI, holografia, immersja). Reżyser akcji w przestrzeni publicznej i o charakterze hybrydowym, w tym parateatralnych i opartych na technologii projekcji, wielkoformatowych, mappingu i wielokanałowego dźwięku strefowego.

Założyciel Formacji HiQ i Big Data Collective. Twórca Międzynarodowego Forum Kultura Futura, Fundacji AYA Found, Galerii i! , Galeria Apteka, PerForm. Wieloletni wykładowca na ASP w Krakowie. Jest laureatem wielu nagród w kraju i za granicą. Wystawiał w prestiżowych miejscach na świecie. Jego prace znajdują się w zbiorach w Europie, Azji, Ameryce Północnej. Regularnie wystawia w Japonii.

Aleksander Janicki jest autorem koncepcji i projektu architektonicznego Teatru KTO wraz z Mariuszem Twardowskim i z zespołem, autorem koncepcji projektu sceny plenerowej i tarasowego układu przestrzennego ogrodu, autorem projektu architektury wnętrz we współpracy z projektantką wnętrz Mają Gralak, oraz autorem identyfikacji wizualnej obiektu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Galerii Apteka >>> tutaj

oraz na Wikipedii >>> tutaj

[FM_form id="1"]
Skip to content