Zdjęcie portretowe, czarno-białe, prawy ćwierćprofil. Ujęcie od klatki piersiowej w górę. Starszy mężczyzna, lekko łysiejący, włosy jasne, dość krótkie, gładko zaczesane na bok, czoło odsłonięte, wysokie. Oczy wesołe, wąskie, głęboko osadzone. Twarz rozjaśniona uśmiechem. Ubrany w rozpiętą pod szyją , jasną koszulę w pionowe, białe prążki i czarny sweter z dekoltem w serek.

Leszek Piskorz

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog.
W 1970 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

W tym samym roku rozpoczął pracę w Starym Teatrze im. H. Modrzejewskiej, gdzie przez kolejne 43 sezony zagrał blisko 100 ról.
Współpracował z najwybitniejszymi reżyserami polskiego teatru m. in. Konradem Swinarskim, Andrzejem Wajdą, Jerzym Jarockim, Kazimierzem Kutzem, Jerzym Grzegorzewskim, Krystianem Lupą i Tadeuszem Bradeckim.

Przez 35 lat był pedagogiem krakowskiej PWST. Jako visiting professor prowadził zajęcia na Uniwersytecie Wisconsin-Milwaukee w USA.

Laureat Grand Prix za rolę Arlekina w spektaklu Łgarz (1982) oraz nagrody aktorskiej za rolę Gaudentego w spektaklu Wiosna Narodów w cichym zakątku (1987) na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, a także Grand Prix na Festiwalu Małych Form w Szczecinie za rolę w spektaklu Przeszłość to dziś tylko cokolwiek dalej w reż. Jerzego Treli.
Odznaczony m.in. Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2011), Złotym Laurem – nagrodą Krakowskiej Filii Fundacji Kultury Polskiej za Mistrzostwo w Sztuce Aktorskiej (2001), Medalem Senatu Rzeczypospolitej oraz Medalem Starego Teatru.

W Teatrze KTO w obsadzie spektaklu Słoneczni chłopcy.

[FM_form id="1"]
Skip to content