Teatr Brama – jeden z czołowych teatrów alternatywnych młodego pokolenia

Udostępnij:

Teatr Brama, jeden z czołowych teatrów alternatywnych młodego pokolenia, już w najbliższą sobotę 13.11 o g. 19.00 pokaże w Teatrze KTO spektakl „Stacja Świadek”.

Bilety dostępne >>> tutaj

Teatr Brama został założony w Goleniowie, w 1996 r. przez Daniela Jacewicza. Nazwa teatru wzięła się od jego pierwszej siedziby – Bramy Wolińskiej. Dziś Brama jest znanym w Polsce i na świecie niezależnym teatrem alternatywnym, tworzącym w Goleniowie tętniące życiem środowisko kulturalne. Można się o tym przekonać w trakcie odbywających się co roku festiwali – Goleniowskich Spotkań Teatralnych BRAMAT, czy Festiwal Teatralny ŁAKNIENIA. Motywację Bramy do działań pod kątem zarówno artystycznym, jak i kulturotwórczym stanowi chęć zrewolucjonizowania relacji pomiędzy artystą na scenie, a widzem. Spektakl jest okazją do spotkania, a także stwarza płaszczyznę do dialogu. Jako Stowarzyszenie Edukacyjno – Społeczno – Kulturalne, Brama wykorzystuje formalne i nieformalne metody edukacji, stwarzając społeczności lokalnej możliwość podniesienia jakości życia, a tym samym tworząc bogatą ofertę kulturalną w Goleniowie.

W obszernej recenzji z 8 września br., na portalu teatralny.pl Piotr Olkusz opisuje początki „Stacji świadek”. Zachęcamy do lektury w szczególności tych z Państwa, którzy planują obejrzeć sobotni spektakl.

(…) Stacja Świadek była próbą innego opowiedzenia o dziedzictwie, zwłaszcza tym generującym – nie tylko potencjalnie – najwięcej konfliktów.(…)

Cała recenzja: https://teatralny.pl/recenzje/historie-ludzi-i-miasta,3358.html

 

„Stacja Świadek” Teatru Brama z Goleniowa

Reżyseria

Daniel Jacewicz

Dramaturgia

Dorota Porowska, Edyta Rogowska, Thomas Avenhaus, Marcin Kęszycki

Scenografia

Kinga Dalska

Video

Michał Żak

Muzyka

Kapela Teatru Brama, utwory tradycyjne, Jacek Hałas

Obsada

Evanthi Athanasiadi, Jennifer Crissey, Aleksandra Ślusarczyk, Weronika Więzowska, Konrad Bartoszewicz, Patryk Bednarski, Bartłomiej Kwaśniewicz, Aleksander Kwietniak, Aleksander Sielicki, Wojciech Rosiński, Kamil Więzowski

Premiera

2 września 2021 r.

Czas trwania

70 min

 

Projekt Stacja Świadek realizowany jest w ramach Programu OFF Polska, realizowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

 

[FM_form id="1"]
Skip to content