Siódemka wg. Ziemowita Szczerka

Udostępnij:
fot. Piotr Kozarzewski

Chyba każdy zmotoryzowany Polak poruszał się krajową siódemką…

Monodram „Siódemka” powstał na podstawie książki Ziemowita Szczerka, o tym samym tytule. Jest to ostatni efekt pracy reżyserskiej Piotra Bikonta, który zginął w wypadku samochodowym na trasie S1. Ta niesamowita symbolika tematyki spektaklu i tragicznego zdarzenia drogowego z udziałem jego reżysera sprawiły, że „Siódemkę” ogląda się w szczególny sposób. Z jednej strony jest to kalka Polski i Polaków, z drugiej hołd dla Piotra Bikonta

„Siódemka, Siódemeczka, szós polskich królowa, droga, która jest kręgosłupem polskiego państwa”.

To właśnie ta droga będzie ostatnią dla bohatera przedstawienia, Pawła, który jedzie z Krakowa do Warszawy na bardzo ważne spotkanie. Droga ta stanie się dla niego, jak i dla widzów rachunkiem sumienia, próbą zmierzenia się z Polską, polskością i z Belfegorem… zapomnianym przyjacielem z dzieciństwa.

TRAILER i wybrane fragmenty recenzji „Siódemki” na naszej stronie >>> tutaj

 

9.03.2022 g. 19.00

Teatr KTO
ul. Zamoyskiego 50, Kraków

Bilety >>> tutaj

 

Spektakl prezentowany jest JEDNORAZOWO w ramach cyklu „Teatr KTO otwarty na świat”.  Więcej >>> tutaj

 

„Siódemka” – Teatr Badów im. Piotra Bikonta
wg. książki Ziemowita Szczerka
Reżyseria: Piotr Bikont
Asystent reżysera: Joanna Fidler-Sierzputowska
Scenografia i kostiumy: Zuzanna Markiewicz
Światło, dźwięk, wizualizacje: Kornel Luczek
Obsada: Paweł Pabisiak, Przemysław Greger (gitara elektryczna)
Czas trwania: 90 min
SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

 

Ziemowit Szczerek „Siódemka”

Dziennikarz przemierza mizerny, rozpadający się „krajobraz kulturowy”, jednak tym razem zdobywca „Paszportu Polityki” nie pisze o Ukrainie, a o Polsce – choć tak naprawdę pisze o niej zawsze. W „Siódemce” poddaje wiwisekcji „Polskę najpolstszą”, samo jej serce, gdzie biją źródła wszystkich jej bolączek i frustracji, matecznik polskiego marazmu, bylejakości i magmy, rdzeń pełen szyldozy i płotów odlanych z betonu, gdzie winy za chaos i syf nie można zrzucić na nikogo prócz nas samych. Opisuje Polskę leżącą przy drodze krajowej numer 7.
„Siódemka” stanowi podróż przez polskie jądro ciemności, przez kompleksy i fantazje narodowe, przez wieki historii – wędrówkę pełną groteski i przegięcia, napędzaną alkoholem i narkotykami.

Więcej o książce >>> tutaj

 

[FM_form id="1"]
Skip to content