Ojciec Polski

Udostępnij:

One-man show Rafała Rutkowskiego

Dynamiczny monodram, który łączy formę stand-up comedy z teatrem, a wirtuozerskie dopełnienie stanowi koktajl z czarnego humoru, prowokacji i…prawdy.
Z jednej strony, to opowieść o losach ojców polskich, począwszy od prehistorii, a skończywszy na współczesności. Jednak nie z perspektywy życzeniowej, wzniosłej czy literackiej – wręcz przeciwnie. To opowieść o kompilacji niełatwych doświadczeń z gigantycznym ciężarem niewypowiedzianych pragnień i wstydliwych porażek, do których trudno się przyznać. Nie wypada, by Ojciec Polski – z przymusu wszechstronny – utalentowany w zadaniach manualnych, zwanych majsterkowaniem, erudycyjnie wybitny w zdobywaniu uznania, a wręcz adoracji ze strony kobiet, zdolny bezsprzecznie do wystąpień na mównicy sejmowej, powalająco inteligentny i elegancki nawet pijąc wódkę, nagle przyznał się, że nie radzi sobie z…synem polskim.

Z drugiej strony, Ojciec Polski to błyskotliwe zobrazowanie absurdów dnia codziennego, które tworzymy sami. Rutkowski przełamując granicę między sceną a publicznością angażuje widzów – poszukując pacjentów swojego psychoterapeuty. Innym razem kreując wspólne scenki z życia normalnej rodziny, jednak w nienormalny sposób – komicznie odwraca role. Poznajemy całą prawdę o seksie małżeńskim i zachowania godowe u zwierząt. A między czasie uzyskujemy odpowiedzi na ciekawe pytania, których głośno nikt nie odważy się zadać.

Tylko dla widzów o mocnych nerwach i zdrowych przeponach.

Rafał Rutkowski to zwierzak sceniczny. Czujny, plastyczny, nawiązujący świetny kontakt z widzami. Wytyka złudzenia i niekonsekwencje. Śmieje się z siebie, śmieje się z nas. Jak w najlepszej terapii…
Joanna Derkaczew

Tekst i reżyseria: Michał Walczak
Obsada: Rafał Rutkowski
Czas trwania: 70 minut

Bilety dostępne TUTAJ

 

[FM_form id="1"]
Skip to content