W marcu i kwietniu 2022 pragniemy zaprosić dzieci wraz z rodzicami na kolejne spotkania Klubu Twórczych Odkryć, tym razem z zupełnie nowymi Prowadzącymi – Moniką Kiwak i Dominiką Szalą – Wentland.
Celem Klubu jest połączenie zabawy z poszukiwaniem odpowiedzi na naprawdę ważne pytania:
Co może odczuwać ciało?
Co dzieje się z ciałem gdy się nie porusza?
Co dzieje się z ciałem gdy ktoś nim porusza?
Co sprawia, że czujemy się wewnętrznie poruszeni?
W poszukiwaniach dzieciom towarzyszyć będą doświadczone choreografki, które posługują się narzędziami tańca współczesnego, nowej choreografii oraz Body Mind Centering, somatycznej metody pracy opartej na anatomii człowieka. Szukać będziemy w parach i ćwicząc samodzielnie. Bazować będziemy na relacji ciała do przestrzeni, czasu, tempa ruchu, doświadczając przyjemności swobodnego tańca.
ZAPRASZAMY DZIECI wraz z opiekunami, ponieważ dorośli również uczestniczą w spotkaniach Klubu Twórczych Odkryć. Jednak TYLKO DLA DZIECI mamy specjalne legitymacje, gdzie można wkleić swoje zdjęcie lub namalować autoportret, a dokument opatrzony jest niezwykle ważną pieczątką Klubu KTO.
Spotykamy się w co drugą niedzielę w podziale na grupy wiekowe:
- 4-6 lat >>> 6, 20 marca, 3, 24 kwietnia (I grupa o g. 10:30, II grupa o g. 12:00)
- 7-10 lat >>> 13, 27 marca, 10 kwietnia (I grupa o g. 12:00)
Załóżcie wygodne ubrania, weźcie wodę do picia. Na salę wchodzimy w skarpetkach.
Dla komfortu uczestników, do jednej grupy możemy zapisać maksymalnie 15 dzieci, dlatego prosimy o rezerwację miejsc wysyłając maila na adres: rezerwacja@teatrkto.pl
W treści proszę wpisać imię oraz wiek dziecka, imię i nazwisko opiekuna oraz numer telefonu.
Karnet rodzinny (opiekun + dziecko) 20 zł za spotkanie.
🎈🎈🎈
PROWADZĄCE:
Monika Kiwak
Magister filologii polskiej oraz wiedzy o teatrze (dramatologia) na Uniwersytecie Jagiellońskim, absolwentka wydziału tańca w Performers House (2009, Dania), dyplomowana instruktorka tańca współczesnego (Narodowe Centrum Kultury). Uczestniczka certyfikowanego Kursu Body-Mind Centering® (Słowacja, Polska 201 -2015). Od 2008 do 2015 roku tańczyła w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej w Krakowie, praktykując improwizację z podejściem BMC®.
W latach 2013, 2015, 2017 i 2019 otrzymała stypendium na udział w Alternatywnej Akademii Tańca, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Rezydentka projektu Dance Move Cities (Kraków, Ryga 2013-2014, m.in. z Verą Mantero i Mårtenem Spångbergiem). W 2017, dzięki wsparciu Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, odbyła wizytę studyjną i szkolenie dla pedagogów w Rzymie u Segni Mossi, łączące ruch i znaki graficzne Wielokrotnie wybierana przez Andrew Morrisha do treningu improwizacji solowej jako performance dla zaawansowanych tancerzy. W 2019 roku dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca (program Wspieranie aktywności międzynarodowej) odbyła stypendium w Szwecji, trenując u Andrew Morrisha i Petera Trotmana.
Współpracowała m.in. z takimi instytucjami, festiwalami i programami performatywnymi, jak: Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, Galeria Labirynt w Lublinie, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Art Fraction Foundation w Poznaniu, Fundacja Uniwersytet Dzieci, Fundacja Dom Kultury INSPIRO w Podłężu, Dziecięcy Warsztat Tańca w Krakowie, Opolski Teatr Lalki i Aktora, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Studio im, Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatr Barakah w Krakowie, Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, Krakowskie Reminiscencje Teatralne, Jalla! Odzyskaj ciało! , The Meyerhold Center of Theatre w Moskwie, FRATZ International Festival w Berlinie, ricca ricca festa w Japonii.
Gra w spektaklach dla najmłodszej widowni oraz dla dorosłych. Praktykuje improwizację solową jako performance, badając poetycką ekspresję wyobraźni. W 2020 dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizuje spektakl Czując.
Dominiką Szalą – Wentland
Instruktorka tańca współczesnego, tancerka, improwizatorka, zajmująca się także teorią i historią tańca. Mama. Od ponad 15 lat prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi z zakresu szeroko pojętego tańca współczesnego, improwizacji ruchowej i historii tańca. Absolwentka Kulturoznawstwa, Teorii Tańca oraz kursu Body-Mind Centering® w Bratysławie ze specjalizacją Infant Development Movement Education oraz Projektu Pilotażowego Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych przy Śląskim Teatrze Tańca. Współpracowała m. in. z Davidem Zambrano, Hielke Diemer, Iwoną Olszowską (Eksperymentalne Studio Tańca), Jackiem Owczarkiem (Pracownia Fizyczna), Anitą Podkową-Brańką (Scena Tańca Współczesnego, Teatr Witkacego), Erykiem Makohonem (Krakowski Teatr Tańca) biorąc udział w projektach, spektaklach oraz warsztatach w Polsce i za granicą. Prowadziła warsztaty taneczne oraz zajęcia teoretyczne m.in. w Akademii Muzycznej w Łodzi, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Krakowskim Centrum Choreograficznym.
🎈🎈🎈
Warsztaty Klubu Twórczych Odkryć. „Co czuje ciało?” są realizowane w ramach projektu Cztery odcienie teatru, który korzysta z dofinansowania w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014–2021.