Etno i teatr korzeni na scenie KTO

Udostępnij:
Teatr Migro_Echa © Robert Siwek

Już w najbliższy weekend Teatr KTO po brzegi wypełni folklor, muzyka etniczna, tradycyjne rytuały i mieszanka różnorodnych kultur.

W piątek 25.11 i w sobotę 26.11 Teatr Migro zaprezentuje na scenie przy ul. Zamoyskiego 50 dwa spektakle „Echa” i „Drom – ścieżkami Romów” w reżyserii Moniki Kozłowskiej.

Do tej pory pokazywane na ulicach miast, będą miały swój sceniczny debiut właśnie w Teatrze KTO. Cudowne obrazy, wzruszające historie, etniczna muzyka… oto czego mogą spodziewać się widzowie.

 

Bilety >>> tutaj

 

„Echa”, reż. Monika Kozłowska

Spektakl bez słów, inspirowany książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”, jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Opowiada o zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach, które zostają. Narratorem przedstawienia jest muzyka – wspaniałe utwory instrumentalne i pieśni śpiewane na żywo przez aktorów.

Zdjęcia, które będą ożywać na oczach widzów, przeniosą nas do świata wielu kultur, narodowości i wyznań, do świata Kresów Wschodnich sprzed wojny i do czasów powojennych. Opowiemy o migracji, przesiedleniach, o tym, co do niedawna wydawało się przeszłością. Przeszłością, która niestety wróciła do nas z całą swoją siłą.

Ruch sceniczny, autorstwa Natalii Iwaniec, przeprowadzi nas przez tę podróż za pomocą techniki Gaga, unikatowego języka ruchowego opracowanego przez Ohada Naharina.

Spektakl jest nie tylko opowieścią o przeszłości, ale również zaproszeniem do przyjrzenia się własnym korzeniom oraz roli, którą pełnią w naszym codziennym życiu i we współczesnym świecie.

 

Czas trwania: 50 minut

Reżyseria, scenariusz, wybór muzyki: Monika Kozłowska

Choreografia: Natalia Iwaniec

Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Wykonawcy: Justyna Orzechowska, Magdalena Pamuła/Julia Szewczyk, Justyna Wójcik/Anastazja Kowalska, Kacper Lech/Piotr Majewski, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński

 

fot. Marcin Galon

 

fot. Marcin Galon

 

„Drom – ścieżkami Romów”, reż. Monika Kozłowska

 

Romowie, Cyganie, Kalderasze, Lowarzy, Polska Roma, Bergitka Roma… czy wiecie kim są, skąd pochodzą, jakie są ich tradycje, jak żyli kiedyś i jak żyją teraz?

„DROM” jest poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.

 

Czas trwania: 50 minut

Specjalne podziękowania dla Jerzego Zonia i Teatru KTO oraz Edyty Jaśkowiak i Teresy Mirgi.

Scenariusz, reżyseria, wybór muzyki: Monika Kozłowska

Choreografia: Aleksander Kopański

Choreografia flamenco: Bogumiła Delimata

Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Wykonawcy: Anna Jedlikowska, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska/Magdalena Pamuła, Grażyna Srebrny-Rosa, Zofia Szyrajew, Justyna Wójcik, Sławomir Bendykowski, Aleksander Kopański, Jan Niemczyk, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński

 

fot. PIKSELSON Marcin Szczyrba

 

fot. PIKSELSON Marcin Szczyrba

 

fot. PIKSELSON Marcin Szczyrba
[FM_form id="1"]
Skip to content