ATRAMENT DLA LEWORĘCZNYCH. KOMEDIA ABSURDALNA – urodziny spektaklu!

Udostępnij:
Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna, kadr z filmu
Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna, kadr z filmu

Dokładnie 13 lat temu, 7 maja 2008 roku, na scenie Teatru KTO przy ul. Gzymsików 8 odbyła się premiera pierwszej części trylogii Krzysztofa Niedźwiedzkiego Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna, a w premierowym spektaklu zagrali Jacek Buczyński, Maciej Małysa, Paweł Rybak i Maciej Słota.

Publiczność w przed-pandemicznej epoce teatru pełnego widzów oklaskiwała, ze łzami w oczach (ze śmiechu), ten spektakl 273 razy! Trzy miesiące po premierze, na XII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie, Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna zdobył także miłość jury, a wraz z nią Grand Prix Off Talia 2008.

Jutro planowaliśmy wraz z Państwem na scenie przy Miodowej świętować urodzinowy spektakl – ale jak to ostatnio z planami instytucji kultury bywa…. muszą poczekać.

Okazji do świętowania nie przegapimy jednak i 274 spektakl z urodzinowym tortem zagramy dla Państwa w czerwcu. Na scenie wystąpią Jacek Buczyński, Norbert Burkowski, Paweł Rybak i Maciej Słota. A dzisiaj gromkie wirtualne „Sto lat, sto lat…” dla Aktorów oraz dla Autora i Reżysera – Krzysztofa Niedźwiedzkiego!

Zanim spotkamy się – tym razem na ul. Kanoniczej w Teatrze Zależnym – zapraszamy do obejrzenia zwiastuna spektaklu w reżyserii Filipa Rudnickiego.

[FM_form id="1"]
Skip to content