PEREGRINUS. EXHIBITION II – Fotograficzna wystawa plenerowa Teatru KTO

Udostępnij:
PEREGRINUS. EXHIBITION II, fot. Bartek Cieniawa, Sibiu 2017
PEREGRINUS. EXHIBITION II, fot. Bartek Cieniawa, Sibiu 2017

Wędrujący spektakl uliczny Teatru KTO Peregrinus od premiery w 2015 roku odwiedził niemal 60 festiwali na 3 kontynentach.

Prezentowany był m. in. w programie inauguracji Olimpiady Teatralnej w Sankt Petersburgu oraz jubileuszu 375-lecia lokacji Montrealu, na Targach EXPO w Mediolanie, na festiwalach w Nowym Jorku, Seulu, Tbilisi, Wilnie, Teheranie, Londynie, Pekinie, Kijowie, Budapeszcie, Chalon-sur-Saône, Tarredze, Sibiu, Freiburgu, na egzotycznej japońskiej wyspie Okinawa i w Archangielsku.

Inspirowany poezją T. S. Eliota spektakl Jerzego Zonia (scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne) pokazuje dzień z życia współczesnego everymana. W efektownej wizualno-choreograficznej formie (kostiumy i scenografia: Joanna Jaśko-Sroka; choreografia: Eryk Makohon), z groteskowym przymrużeniem oka, dotkliwie obnaża pułapki współczesnego świata, w które dajemy się łapać.

PEREGRINUS. EXHIBITION II jest kolejną odsłoną projektu fotograficznego, który od 6 lat realizuje Bartek Cieniawa, aktor Teatru KTO.

„9 osób w identycznych, wyrazistych maskach o pustych oczodołach, wobec kamiennego, miejskiego otoczenia – także wtedy, gdy są to tereny rekreacyjne z wieżami nadludzkiej wysokości biurowców w tle – niepokoi silnym zderzeniem architektury z architekturą maski i wprowadza w przeskalowany świat globalnej korporacyjnej martwoty (…) Kostiumografia Joanny Jaśko- Sroki zderzona przez zdjęcia Bartka Cieniawy z plenerami z kolejnych podróży buduje aneks do spektaklu Jerzego Zonia, a także tworzy równoległą, osobną, autorską instalację parateatralną, której narrację czytamy poprzez fotograficzne stop klatki (…)” pisała w tekście towarzyszącym pierwszej odsłonie projektu Joanna Braun.

Na otwarcie wystawy i spektakl Peregrinus zapraszamy w poniedziałek, 17 maja o godz. 17.00. Finisaż wystawy, również z udziałem Peregrinusów, odbędzie się w środę, 2 czerwca o 17.00.

Do zobaczenia na Rynku Podgórskim!

[FM_form id="1"]
Skip to content