Cztery odcienie teatru: warsztaty tańca flamenco

10.07: 11.00 Kraków | Rynek Podgórski

11.07: 13.00 Kraków | Rynek Podgórski

Fot. z archiwum artystów

Palmas, czyli klaskanie rytmu jest podstawowym elementem, który pozwala odkrywać tajemnice flamenco. Świadomość ciała i technika są potrzebne do osiągnięcia swobody w tańcu. Uwalniają nas one z wielu ograniczeń byśmy mogli swobodnie kreować, ale przede wszystkim pozwolić sobie na przepływ uczuć, emocji, czyli samo życie!

Zapraszamy na BEZPŁATNE WARSZTATY tańca flamenco
w kameralnej grupie do 15 osób.

Bogumiła Delimata La Bogusha & Cristo Osorio | Hiszpania, Polska

La Bogusha Bogumiła Delimata – malarka i tancerka flamenco. Urodziła się we Wrocławiu w cygańskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Obecnie mieszka w Granadzie. Jesienią 2010 r. zorganizowała pierwszą samodzielną trasę koncertową po Polsce ze swoim zespołem La Bogusha y su grupo. Realizuje projekty integracji społeczności romskiej i polskiej poprzez taniec. Ma w dorobku role w sztukach teatralnych: Katarzy w reżyserii Adama Kwaśnego, Gilori, Konstrukcje kojarzące się z wolnością i swobodą oraz Tamtaw reżyserii Pawła Buszewicza.

Cristobal Osorio – urodzony w Barcelonie w rodzinie wywodzącej się z południa Hiszpanii. Jest jednym z najwybitniejszych śpiewaków flamenco puro. Występował na wielu scenach Hiszpanii – w teatrach, na inauguracjach działalności klubów muzycznych, festiwalach flamenco oraz za granicą – k na festiwalu w Cannes, podczas Yagori Gypsy Music Festival w Norwegii, na festiwalu teatrów ulicznych Fringe w Edynburgu, w Los Angeles, Nowym Yorku i wielu krajach Europy. Choć korzeniami związany głównie z andaluzyjskim flamenco –wyobraźnia i umiejętności pozwalają Cristo na współpracę z muzykami z nurtu jazzu, Turkish & world music czy Cuban & Latin swing. Aktualnie Cristo Osorio angażuje się także w działania teatru współczesnego, występując w Hiszpanii i Polsce.

Dla kogo:
Warsztaty skierowane są dla osób 16+, które chcą poczuć wolność w tańcu.

Warsztaty realizowane w ramach cyklu Teatr korzeni


Program: Cztery odcienie teatru

Termin i miejsce:

sobota 10.07 godz. 11.00, Rynek Podgórski
niedziela 11.07 godz. 13.00, Rynek Podgórski

Prosimy o rezerwację miejsc: rezerwacja@teatrkto.pl

Cztery odcienie teatru, grafika Witold Siemaszkiewicz
MKDNiS-en
Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego
[FM_form id="1"]
Skip to content