Monsieur Charlie

9.07: 20.30 Tarnów | Rynek

10.07: 20.00 Kraków | Rynek Główny

Fot. Grzegorz Krzysztofik

Utrzymane w konwencji pantomimy i stylizacji niemego kina przedstawienie jest hołdem dla twórczości Charliego Chaplina. Artyści inspirują się głównie wczesną twórczością filmową mistrza: krótkimi, często abstrakcyjnymi etiudami posiadającymi potencjał komiczny, a jednocześnie wyraźnie sentymentalnymi. Przedstawienie w trzech humorystycznych częściach, utrzymane w konwencji pantomimy i stylizacji niemego kina. Całość oprawiona jest muzyką wykonywaną „na żywo” przez tapera. Spektakl otrzymał wyróżnienie za kreację zespołową na XIX Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku oraz nagrodę aktorską dla odtwórcy roli tytułowej na Top Off Festiwalu w Tychach w 2017 roku.

Teatr HoM | Polska

Zespół artystyczny, założony w 2014 roku w Tychach z inicjatywy Katarzyny Kabus i Jakuba Kabusa, koncentruje się głównie na pantomimie i teatrze plenerowym. Teatr HoM jest gospodarzem Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych Andromedon, który w 2021 roku odbędzie się po raz siódmy.

Scenariusz, reżyseria: Jakub Kabus
Oprawa muzyczna: Andrzej Lipiński

Wykonawcy: Daria Dorda, Katarzyna Kabus, Marta Zielonka, Kamil Ciesielski, Michał Dorda, Jakub Kabus, Grzegorz Król, Michał Lipiński

Czas trwania: 50’

[FM_form id="1"]
Skip to content