Maj w Teatrze KTO

Udostępnij:
fot. Klaudyna Schubert

Drodzy Widzowie, przedstawiamy majowy repertuar Teatru KTO w Krakowie.

 

Bilety dostępne są w kasie teatru, pod numerem tel. 12 633 89 47 oraz Online >>> tutaj

 

Teatr KTO znów wyruszył w międzynarodową trasę. W planach między innymi Anglia, Włochy, Niemcy, Holandia, Węgry, Albania, Słowacja i wiele polskich miast.

W maju czeka nas prezentacja dwóch spektakli:

13.05 „Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać” w reż. Jerzego Zonia w Oberhausen w Niemczech,

20.05 „ARCADIA” w reż. Jerzego Zonia, z chor. Eryka Makohona podczas Inauguracji projektu „Rynek w Centrum Kultury” w Wieliczce.

 

fot. Robert Siwek

 

A co zobaczyć będzie można na naszej scenie przy ul. Zamoyskiego 50?

 

Tuż po majówce 4 i 5.05 serdecznie zapraszamy na set „Uczycie nas, jak suknie się podnosi” w reż. Józefa Opalskiego.

Spektakl „Uczycie nas, jak suknie się podnosi” to niepowtarzalna interpretacja dzieł niemieckich twórców lat 20. XX wieku we współczesnym wykonaniu krakowskich gwiazd scen dramatycznych i estradowych. W zestawieniu z muzyką na żywo w towarzystwie skrzypiec, kontrabasu, pianina i akordeonu ponadczasowy duet Brecht i Weill urzeka publiczność swoją uniwersalnością w tradycyjnej formie. Zadziwia tu wszystko – aktualność przekazu, dynamika ruchu i słów, cielesność czy autentyczność.

 

fot. Klaudyna Schubert

 

W maju w Teatrze KTO będziemy gościć dwa bardzo ważne projekty. Pokażemy je tylko jeden raz, dlatego warto spieszyć się z zakupem biletów.

 

11.05 zaprezentujemy spektakl teatru tańca pt. „Humanimal”.

„Humanimal”, jak wskazuje sam tytuł, to poszukiwanie stanu przejściowego pomiędzy ludzkim i zwierzęcym. Tancerki i tancerze zapuszczają się w labilne przestrzenie tożsamości, eksperymentując z różnymi formami cielesnej ekspresji. Ciało człowieka jest przede wszystkim ciałem istoty żywej, która działa instynktownie i postrzega świat za pomocą zmysłów, tak jak inne zwierzęta…

 

fot. Klaudyna Schubert

 

24.05 pokażemy „Musimy już kończyć”, czyli… spektakl o terapii.

Musimy już kończyć. Wypowiedziane akurat w momencie, gdy sedno wypowiedzi zdawało się być tak blisko. Musimy już kończyć? Teraz? I co? Pożegnacie się tak, jak gdybyś nie opowiedziała mu połowy swojego życia w zaledwie pięćdziesiąt minut? „musimy już kończyć” to spektakl poruszający temat psychoterapii, zarówno w ujęciu wyobrażeń, przekonań i uprzedzeń, jak i osobistych doświadczeń twórców i twórczyń. To czuła i niepozbawiona humoru opowieść, w której można znaleźć wiele powodów, by na terapię nie pójść i jeszcze więcej, by za nią tęsknić. To w końcu fantazja o skomplikowanym procesie, który staje się doświadczeniem pokoleniowym dzisiejszych trzydziestolatków.

 

fot Jagoda Stuła

 

12 i 13.05 (o g. 17.00 i 19.00) na scenie KTO znów rozbrzmiewać będą dźwięki reggae a wraz z nimi genialna Katarzyna Chlebny wcieli się w rolę Rity Marley. Spektakl „Byłam żoną Boba Marleya” to muzyczna opowieść o kobiecie, która przez szesnaście lat była żoną największej gwiazdy muzyki rodem z Jamajki, ale także ikony pop kultury, do dzisiaj pobudzającej wyobraźnię młodszych i starszych buntowników przeciwko złu i niesprawiedliwości świata. Jest to również historia trudnej miłości, która prowokuje do pytań o granice oddania, poświęcenia i tolerancji.

 

fot. Klaudyna Schubert

 

Druga połowa maja zdecydowanie upłynie nam pod znakiem komedii.

 

17.05 zachęcamy do wspólnego rejsu po mazurskich jeziorach wraz z bohaterami „Stroiciela grzebieni. Akt 2”. Podczas spektaklu posłuchamy kilku słów o miłości, o nadziei, o śmierci, o życiu… i przede wszystkim o tym co w życiu jest naprawdę ważne.

 

fot. Norbert Burkowski

 

18 i 19.05 dwójka piekielnie błyskotliwych aktorów zaprosi nas do teatru Bogusława Schaeffera. Nie zabraknie muzyki na żywo, improwizacji oraz groteskowych i pełnych absurdu żartów z najwyższej póki. „Audiencja III, czyli Raj Eskimosów” – będzie się działo!

 

fot. Robert Siwek

 

Od 25 – 27.05 na scenę wkroczą „Słoneczni chłopcy” – komedia najwyższych lotów, która z humorem i ironią, ale i pobłażliwością, opowiada o życiu, ważnych i zarazem trudnych relacjach, wzlotach i upadkach oraz codziennych słabostkach.

 

Na pierwszym planie sylwetki dwóch, około siedemdziesięcioletnich mężczyzn, ukazane frontalnie, od pasa w górę. Są podobnego wzrostu, obaj mają splecione ręce na klatce piersiowej. Stoją na tle ceglanej ściany, oświetlonej na czerwono i niebiesko. Mężczyzna po prawej ubrany w brązowy prochowiec, pod szyją zawiązany kolorowy szal. Zdziwiony wyraz twarzy, usta rozchylone. Brwi podniesione do góry, oczy szeroko otwarte. Patrzy przed siebie, w dal. Po lewej mężczyzna w białym kitlu lekarskim, pod którym ma jasnobrązową koszulę. Twarz zamyślona, wzrok skierowany delikatnie w dół.
fot. Norbert Burkowski

 

W każdą niedzielę Teatr KTO repertuar dedykuje najmłodszym widzom i ich opiekunom. O g. 11.00 czekają na nich kreatywne warsztaty (dla grup wiekowych 4-6 lat oraz 7-10 lat, szczegóły: rezerwacja@teatrkto.pl) w Klubie Twórczych Odkryć, a o 16.00 na scenie prezentowane są bajki, klaunady i przedstawienia familijne.

 

Aktualności
[FM_form id="1"]
Skip to content