Odkryj jak teatr tańca opowiada historie i inspiruje do refleksji nad zagadnieniami tożsamości

Udostępnij:
fot. Klaudyna Schubert

Spektakl teatru tańca „Humanimal”  już 11 maja o g. 19.00 w Teatrze KTO.

 

Bilety dostępne w kasie teatru, pod nr 12 633 89 47 oraz Online >>> tutaj

 

fot. Klaudyna Schubert

 

„Humanimal”, jak wskazuje sam tytuł, to poszukiwanie stanu przejściowego pomiędzy ludzkim i zwierzęcym. Tancerki i tancerze zapuszczają się w labilne przestrzenie tożsamości, eksperymentując z różnymi formami cielesnej ekspresji. Ciało człowieka jest przede wszystkim ciałem istoty żywej, która działa instynktownie i postrzega świat za pomocą zmysłów, tak jak inne zwierzęta…

 

Inspiracja spektaklu sięga do zapomnianych publicznych wystaw, tzw. ludzkich zoo, w których umieszczano przedstawicieli rdzennych, „prymitywnych czy barbarzyńskich” ludów. Nawiązujemy do źródła tych wydarzeń – dehumanizacji, która sprawia, że umieszczamy Innych za barykadą, zarówno tą realną jak i symboliczną. Eksplorujemy różnice między tym kiedy jesteśmy uznani za ludzi, a momentem w którym człowieczeństwo jest nam odbierane na poziomie ciała i języka. „Humanimal” poprzez ruch i słowo w abstrakcyjny sposób opowiada o inności każdego z nas – wykonawców.

 

Twórcy Humanimal, to niezależni artyści tańca, którzy spotkali się na zaproszenie Magdy Niedzielskiej, aby kolektywnie stworzyć spektakl w ramach jej stypendium twórczego Miasta Krakowa w 2021 roku. Są to artyści o różnym backgroundzie i doświadczeniu, co stanowiło istotny element podczas pracy nad spektaklem, gdzie w procesie wspólnie poszukiwali indywidualnych jakości.

 

fot. Klaudyna Schubert

 

Koncepcja: Magda Niedzielska

Choreografia, wykonanie: Natalia Dinges, Magda Niedzielska, Michał Przybyła, Piotr Skalski
Muzyka: Özgür Ede

Światło: Filip Marszałek

Producent: Krakowski Teatr Tańca

Zrealizowano ze środków pochodzących ze Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Sponsorem spektaklu jest firma Polygen.

Spektakl powstał w ramach projektu rezydencyjnego Krakowskiego Teatru Tańca „Rollercoaster. Młodzi kreatorzy wrażeń”, zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

[FM_form id="1"]
Skip to content