Pierwsza premiera w 2024 r – spektakl Pawła Szumca pt. „Jak spieprzyliśmy wszystko” z Katarzyną Chlebny i Grzegorzem Łukawskim

Udostępnij:
fot. Robert Siwek

Drodzy Widzowie, z niezwykłą przyjemnością pragniemy ogłosić pierwszą premierę Teatru KTO w 2024 r.

22 i 23 marca Katarzyna Chlebny, znana Wam m.in. z roli Rity Marley w naszej produkcji pt. Byłam żoną Boba Marleya, czy Kory w przedstawieniu Kora. Boska krakowskiego Teatru Proxima, wystąpi wraz ze znakomitym aktorem Grzegorzem Łukawskim, na co dzień związanym z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (aktualnie w obsadzie m.in. Botticelliego i wielokrotnie nagradzanego Debila) w spektaklu muzycznym wg. scenariusza i w reżyserii Pawła Szumca pt. Jak spieprzyliśmy wszystko na motywach pracy Toma Phillipsa Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko. Obok tej dwójki na scenie zobaczycie również zespół w składzie: Aleksander Brzeziński, Damian Mielec i Jakub Nieć. Aleksander Brzeziński odpowiada również za kierownictwo muzyczne, muzykę i aranżacje.

 

Bilety dostępne są w kasie przy ul. Zamoyskiego 50, pod nr 12 633 89 47, mailowo: kasa@teatrkto.pl, oraz Online:

20 marca (pokaz przedpremierowy) >>> kup bilet

21 marca (pokaz przedpremierowy) >>> kup bilet

22 marca (premiera) >>> kup bilet

23 marca (premiera) >>> kup bilet

3 kwietnia >>> kup bilet

4 kwietnia >>> kup bilet

3 maja >>> kup bilet

4 maja >>> kup bilet

 

fot. Robert Siwek

 

Jak spieprzyliśmy wszystko
premiera

Słowno-muzyczny seans, w którym twórcy przyglądają się zdarzeniom i ideom, kształtującym od tysiącleci zręby naszej cywilizacji, by postawić pytanie: dlaczego jako ludzkość popełniamy bez końca te same błędy? Skompromitowane idee: m.in. demokracji, religii, rewolucji; wybuchające wciąż wojny i panoszące się pseudonaukowe fantasmagorie, dzielące ludzi na lepszych i gorszych, świadczą o bolesnej aktualności tego pytania. Pęczniejące ludzkie lęki, traumy i frustracje w spektaklu „rozbrajane” są jednak w krzywym zwierciadle dowcipu, humoru i groteski.

Ona i On – zawieszeni poza czasem i przestrzenią, której estetyka przywołuje na myśl świat cyru, kabaretu, rewii, jarmarcznego panoptikum – zabierają nas w podróż przez kilka stuleci. Podczas tej wędrówki poszukują jednak miłości i partnerstwa.

Istotne dla dopowiadania sensów i emocji są w spektaklu wykonywane na żywo piosenki, w większości przeboje muzyki popularnej, śpiewane po angielsku, włosku i hiszpańsku.

 

fot. Robert Siwek

 

fot. Robert Siwek

 

Tekst i reżyseria: Paweł Szumiec

Kierownictwo muzyczne, muzyka, aranżacje: Aleksander Brzeziński

Choreografia: Katarzyna Maria Migała

Scenografia: Marek Braun

Kostiumy: Jolanta Łagowska-Braun

Praktyki scenograficzne: Kinga Łapa i Alicja Majos (Wydział Architektury Wnętrz ASP w Krakowie)

Producentka: Urszula Swałtek

 

Obsada: Katarzyna Chlebny i Grzegorz Łukawski

Gra zespół Towarzysze Broni w składzie: Aleksander Brzeziński, Damian Mielec, Jakub Nieć

 

 

fot. Robert Siwek

 

fot. Robert Siwek

 

fot. Robert Siwek

 

fot. Robert Siwek

 

Aktualności
[FM_form id="1"]
Skip to content