Zdjęcie portretowe, czarno-białe. Dojrzały mężczyzna, twarz okrągła, pogodna, rysy regularne. Czoło wysokie, włosy bardzo krótko ostrzyżone, bo bokach siwiejące. Na głowie okulary. Brwi ciemne, szerokie, oczy bardzo jasne, spojrzenie intensywne. Nos zgrabny, usta pełne, uśmiechnięte, lewy kącik mocniej uniesiony. Ubrany na czarno, wokół szyi szal, ręce założone, na prawym nadgarstku szeroka, czarna bransoletka.

Paweł Szumiec

Reżyser, teatrolog, autor tekstów.

Absolwent Wydziału Teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie.

Debiutował w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu spektaklem Śmierć Ofelii Stanisława Wyspiańskiego (1997).

Współpracował z kilkunastoma teatrami w całej Polsce. Do jego najważniejszych realizacji należą Wszystko o kobietach Miro Gavrana (Nagroda Główna na Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie, oraz Grand Prix Festiwalu Dramaturgii Współczesnej – Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu), Walentynki Iwana Wyrypajewa, Hotel Babilon Miro Gavrana (Nagroda Publiczności na V Karnawale Komedii w Katowicach), Królik Królik Coline Serreau i 53 wojny wg książki Miłość z Kamienia Grażyny Jagielskiej w Teatrze Ludowym, Strachy i straszyska sir Wiliama (autorski spektakl wg Szekspira) w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, Zbrodnia z premedytacją Witolda Gombrowicza, Czekając na Godota, czyli życie jest snem wg Samuela Becketta w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Garbus Sławomira Mrożka w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie i Przebudzenie Shelagh Stephenson w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Jest laureatem trzech edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Słoneczni chłopcy to pierwszy tytuł wyreżyserowany w Teatrze KTO.

[FM_form id="1"]
Skip to content