Kultowe już Impro KRK wystąpi w Teatrze KTO (14 maja)

Udostępnij:

Szturmem zdobyli popularność w całym Krakowie. Nieprawdopodobnie zabawni i sprawni aktorsko. Na scenie tworzą cuda. To nikt inny jak Impro KRK.

Już w najbliższą sobotę w Teatrze KTO stworzą jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny spektakl improwizowany. Co się wydarzy? Tego naprawdę NIE WIE NIKT.

Bilety dostępne >>> tutaj

 

Pokazy grupy Impro KRK składają się z gier i scen, wykorzystujących techniki improwizacyjne. W improwizacji nikt nie wie, jak potoczy się akcja przedstawienia. Aktorzy nie mają gotowego scenariusza, tworzą go ad hoc w trakcie przebiegu sceny, także przy współudziale publiczności. Możliwości akcji są właściwie nieograniczone, a jedyną barierą jest wyobraźnia. Razem z artystami zapraszamy do tworzenia niesamowitych historii i doświadczenia, jak pusta scena wypełnia się dzięki wyobraźni aktorów.

 

Członkami grupy są doskonali i popularni aktorzy: Mateusz Janicki, Wiktor Loga – Skarczewski, Krzysztof Piątkowski, Jacek Englisz, Aleksander Fiałek, Karina Grabowska, Maciej Półtorak, Maciek Sajur, Zuzanna Skolias, Wanda Skorny, Maria Spiss, Olga Szostak, Marta Waldera oraz Antonis Skolias.

 

Co mówią o sobie?

Jesteśmy powstałą w czerwcu 2016 roku, krakowską grupą improwizatorów. Nasz zespół składa się z zawodowych aktorów, absolwentów krakowskiej PWST (teraz AST). W swojej pracy bazujemy na metodzie opracowanej przez Keitha Johnstone’a, jednego z najbardziej rozpoznawalnych propagatorów teatru improwizowanego na świecie. Naszym mentorem jest Steen Haakon Hansen, wieloletni przyjaciel i współpracownik Jonstone’a. Technika, którą praktykujemy opiera się na spontaniczności, tworzeniu scenariusza na oczach widzów. Inspiracją przedstawień są często sugestie padające z widowni, a scenariusz jako taki nie istnieje. Dzięki temu widz staje się świadkiem niepowtarzalnego wydarzenia. Teatr improwizowany leży u podstaw aktorskiego warsztatu. Na świecie zyskał popularność dzięki takim programom jak np. „Whose line is it anyway?”.

 

fot. Klaudyna Schubert
fot. Klaudyna Schubert
fot. Klaudyna Schubert
fot. Klaudyna Schubert
fot. Paulina Pawłowska
fot. Paulina Pawłowska
[FM_form id="1"]
Skip to content