W każdą niedzielę o g. 12.00 Teatr KTO zaprasza najmłodszych widzów do udziału w teatralnym cyklu „KTO ZOSTAWIA ŚLADY?”. Na scenie Teatru KTO pojawią się najciekawsze spektakle z całej Polski tworzone z myślą o dzieciach. Organizatorzy chcą traktować młodego widza serio i bez taryfy ulgowej. Do każdego spektaklu zostanie przeprowadzony specjalny warsztat twórczy o g. 13.00, do udziału, w którym zaproszeni są wszyscy chcący rozwijać swoją kreatywność.
Zastanawiacie się co najmłodsi widzowie zobaczą 8 października?
O g. 12.00 na deskach KTO pojawi się Fundacja Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie! i spektakl “Brzydkie kaczątko”.
Pewnego dnia, na zwykłym wiejskim podwórku, kaczą mamę spotyka ogromne szczęście. Z wysiadywanych jajek, jedno po drugim, wykluwają się śliczne, żółte kaczuszki. Jedno pisklę wygląda zupełnie inaczej…
Spektakl „Brzydkie kaczątko” to historia oparta na baśni H. Ch. Andersena, opowiedziana w dość oryginalny sposób. Świat dziecka to głównie świat odczuć i emocji, dlatego w naszym przedstawieniu nie pada ani jedno (ludzkie) słowo. Do przekazu używamy uniwersalnego języka, którym jest obraz i dźwięk.
Spektakl był prezentowany na międzynarodowych festiwalach w Palestynie, Albanii, Kolumbii i Chorwacji.
Spektakl dla dzieci w wieku 4+.
Scenariusz: Ewa Gałat
Reżyseria: Marcin Truszczyński
Scenografia: Anna Zadęcka
Muzyka: Piotr Kubiak
Dekoracje i lalki wykonali: Anna Zadęcka, Ewa Gałat, Robert Gałat
Występują: Anna Zadęcka, Anna Guzik
O g. 13.15 wszystkie dzieci zaprosimy na warsztaty twórcze do spektaklu “Brzydkie kaczątko”. Poprowadzą je edukatorki Agnieszka Gola i Lidia Baściuk.
Bilety na warsztaty i spektakle dostępne są Online >>> link
pod nr 12 633 89 47 oraz w kasie teatru.
Na spektakle można nabyć karnet rodzinny (2+2) w cenie 120 zł. Karnety dostępne są kasie oraz poprzez rezerwację telefoniczną pod nr 12 633 89 47.
Fundacja Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie! istnieje od 2011 r. Jesteśmy na co dzień związani z kulturą i sztuką. Są pośród nas zarówno aktorzy, jak i pasjonaci teatru, wszyscy pozytywnie usposobieni, kreatywni i chętni do działania.
Od lat zdobywamy doświadczenie nie tylko w instytucjach kultury i mamy nadzieję dalej się rozwijać. Wierzymy w terapeutyczną moc sztuki, naszym celem statutowym jest jej upowszechnianie, stąd podejmujemy działania na wielu polach; od tworzenia spektakli, po organizowanie eventów teatralnych (np. czytania współczesnej dramaturgii, tematyczne panele dyskusyjne) i warsztatów artystycznych (teatralnych, literackich, plastycznych).
Nie ograniczamy naszych projektów do jednej grupy docelowej: z jednej strony są działania przeznaczone dla dorosłego odbiorcy, seniorów, z drugiej dla dzieci i młodzieży, uwzględniające także osoby niepełnosprawne, domy dziecka oraz środowiska dysfunkcyjne.