Arcadia

1.07 SOB: 21.30 Konin | plac przed Amfiteatrem
7.07 PT: 20.00 Kraków | Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha
8.07 SOB: 22.00 Kraków | Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha
9.07 ND: 18.00 Kraków | Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha

fot. Anna Kaczmarz

Arcadia 

Malownicza opowieść o życiu – muzyczna i pełna ruchu podróż przez wszystkie jego etapy, podczas której możemy zwolnić i przyjrzeć się temu, co naprawdę ważne. Przysiąść na jednej z dziewięciu ławek, które składają się na scenografię spektaklu, śmiać się w głos bądź z nostalgią spojrzeć w przeszłość. To także koncert złożony z niesamowitych brzmień, m.in.: piosenek Dead Can Dance, Steviego Wondera, Doris Day, kultowej żołnierskiej Rezerwy czy monumentalnej arii z Madame Butterfly. W klimacie lat 50. i 60. XX wieku za sprawą wspaniałych kostiumów poszukiwać będziemy arkadyjskich powidoków. Bo kraina szczęśliwości istnieje naprawdę i nosi tytuł Arcadia. 

 

Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Jerzy Zoń

Ruch sceniczny, choreografia: Eryk Makohon

Scenografia: Marek Braun, Jerzy Zoń

Kostiumy: Jolanta Łagowska-Braun, Elżbieta Kwasek

Kompozycja utworu Viva la arcadia: Michał Warmusz

Aranżacja utworu Rezerwa: Janusz Grzywacz 

 

Wykonawcy:

Magdalena Dymsza / Karolina Daniec-Franczyk, Paulina Lasyk, Grażyna Srebrny-Rosa, Marta Zoń, Sławomir Bendykowski, Bartek Cieniawa, Krzysztof Cybulski, Tomasz Łukawski, Franciszek Muła, Mieszko Syc 

 

Czas trwania: 60′

Premiera: Kraków, 2022  

Teatr KTO | Polska

Teatr KTO powstał w 1977 roku. Działalność zainaugurował spektaklem Ogród rozkoszy. Pierwszych dziesięć zamkniętych pokazów zobaczyło kilkuset widzów, ponad rok później – niemal trzy tysiące w Krakowie i różnych miastach Polski. W 46. sezonie artystycznym statystyki wyglądają zgoła inaczej: ponad 80 tytułów – zarówno na scenie, jak i na ulicy – obejrzało w Polsce i na świecie około trzech milionów widzów. Teatr gościł w ponad 250 miastach w przeszło 40 krajach na pięciu kontynentach. Spektakle prezentował m.in. w Brazylii, Chinach, Iranie, Japonii, Kanadzie, Kolumbii, Korei Południowej, Kostaryce, Meksyku, Tunezji, USA i niemal wszystkich krajach Europy. Światowa renoma Teatru KTO to także liczne międzynarodowe projekty, m.in. spektakl Operacja Opera przygotowany z Norweską Narodową Operą w Oslo oraz instalacja teatralna Uchodźcy zrealizowana w Lipsku z okazji 20. rocznicy upadku muru berlińskiego dla 120-tysięcznej widowni. Od początku istnienia Teatru KTO jego dyrektorem jest Jerzy Zoń. 

[FM_form id="1"]
Skip to content