Aktualności

Przedsprzedaż biletów na nowy sezon teatralny 2025/2026

Udostępnij:
Trzech wykonawców w dramatycznych czarno-białych kostiumach i maskach pozuje na scenie; jeden kręci talerzem na patyku, drugi żongluje piłkami, a trzeci stoi z wyciągniętym ramieniem, a wszystko to przy teatralnym oświetleniu.

Drodzy Widzowie, wiemy, że na to czekaliście! Z ogromną przyjemnością przedstawiamy repertuar na pierwsze miesiące nowego sezonu teatralnego, którego podobnie jak Wy, nie możemy się już doczekać.

49. sezon artystyczny zainaugurujemy wielkim widowiskiem plenerowym: „Kronika Polska 1025-2025” na Rynku Głównym w Krakowie (13 września, godz. 18.00). To jednak nie jedyne widowisko w naszych planach. 26 września zapraszamy na Rynek Podgórski, gdzie będziecie mogli zobaczyć spektakl „Sen o Podgórzu czyli Pan Bednarski spaceruje do połowy mostu” w reżyserii Pawła Szumca, z piosenkami Andrzeja Sikorowskiego. Więcej informacji już wkrótce.

Co na Was czeka w sezonie teatralnym 2025/2026?

2. EDYCJA FESTIWALU CIAŁO I CZAS

2. edycja Festiwalu Ciało i Czas odbędzie się od 5 do 12 października. W tym roku festiwalowy line-up lokuje się po stronie natury i przeciw niej. Czeka na Was moc atrakcji: spektakle mistrzowskie, pokazy przedstawień konkursowych, warsztaty, panele dyskusyjne i spotkania z twórcami.

Więcej o festiwalu >>> KLIK

Sylwetki dwóch postaci ludzkich z wyciągniętymi rękami i nogami nakładają się na ciemnozielone tło. Biały tekst w centrum podkreśla: ciało i czas festiwalu natura, oddając istotę festiwalu.

STROICIEL GRZEBIENI

19 września, godz. 20.00

„Stroiciel grzebieni” w reżyserii Krzysztofa Niedźwiedzkiego to pozbawiona sentymentalizmu opowieść o uniwersalnych życiowych prawdach okraszona odpowiednią dawką niezbędnego, czarnego humoru. To spektakl balansujący na granicy dwóch światów, który wciąga, bawi i jak w przypadku większości komedii Teatru KTO zachęca do przemyśleń.

Bilety >>> KLIK

BERTOLT BRECHT, UCZYCIE NAS, JAK SUKNIE SIĘ PODNOSI

20 września, godz. 20.00
6 grudnia, godz. 20.00

To podróż po doskonale wszystkim znanych songach duetu Bertolt Brecht i Kurt Weill. Opowiada o mrocznych i pełnych szaleństwa tęsknotach za utraconą miłością, wspomnieniach nieprzespanych nocy i nieodżałowanych strat. Zobaczymy pragnienia, żądzę i bunt w brawurowej interpretacji aktorek i aktorów krakowskich scen i usłyszymy muzykę na żywo. Spektakl wyreżyserował jeden z największych znawców Brechta, profesor Józef Opalski.

Bilety 20 września >>> KLIK
Bilety 6 grudnia >>> KLIK

ARCADIA

27 września, godz. 20.00

Spektakl „ARCADIA” to malownicza opowieść o życiu i wszystkich jego etapach. Dzięki impresyjnym obrazom, pełnym ruchu, kolorów i dźwięków możemy na chwilę zwolnić i dostrzec to, co jest naprawdę ważne. W wielu momentach będziemy śmiać się w głos, w innych zrobi się nostalgicznie.

Bilety >>> KLIK

Grupa aktorów w dramatycznych pozach na słabo oświetlonej scenie wywołuje intensywne emocje, oddając ducha spektaklu Jerzego Zonia. Minimalistyczna scenografia i ciemne kostiumy dodają teatralnej atmosfery przypominającej Arkadię w teatrze.

SZEKSPIRIE

24 października, godz. 20.00

„Szekspirie” to taneczny kolaż alternatywnych wyobrażeń na temat bohaterek z tragedii Szekspira i ich współistnienia. Tancerki Krakowskiego Teatru Tańca tworzą ruchowe interpretacje zdezorganizowanych myśli Ofelii, Lady Makbet i Julii, odkrywając nieznane obszary postaci literackich i nas samych.

Bilety >>> KLIK

 

SONETY SZEKSPIRA

25 października, godz. 20.00

Reżyserka Małgorzata Warsicka oraz Karol Nepelski twórca muzyki do spektaklu „Sonety Szekspira” zamieniają klasyczne wersy w nowoczesny i porywający performans. Zamiast akademickiej powagi proponują swoistego rodzaju playlistę z Szekspira – misternie skompilowany zestaw emocjonalnych hitów o miłości, zazdrości, namiętności i upływie czasu, które brzmią dziś równie świeżo, co wieki temu.

Bilety >>> KLIK

Dwóch wokalistów Teatru KTO występuje na scenie z mikrofonami, naprzeciwko siebie, podczas gdy zespół z perkusistą, basistą i gitarzystą gra w tle przy dynamicznym oświetleniu scenicznym.

BYŁAM ŻONĄ BOBA MARLEYA

29 października, godz. 20.00

To muzyczna opowieść w rytmie reggae o Ricie Marley – kobiecie, która przez szesnaście lat była żoną największej gwiazdy muzyki z Jamajki, ale też ikony pop kultury, do dzisiaj pobudzającej wyobraźnię młodszych i starszych buntowników przeciwko złu i niesprawiedliwości świata. To opowieścią o trudnej miłości, która prowokuje do pytań o granice oddania, poświęcenia, tolerancji, miłości zamkniętej w ciasnych ramach chrześcijańskiego ruchu Rastafari.

Bilety >>> KLIK

Kobieta ubrana w dżinsową kamizelkę, koronkowe rękawy, czerwoną opaskę na głowę i duże kolczyki w kształcie obręczy stoi na scenie, gestykulując jedną ręką. Tło przedstawia okrągły wzór z zielonymi liśćmi.

WESELISKO. OD NOWA

3 listopada, godz. 20.00

Poeta Bronisław Maj przygląda się obrazowi całego kraju z należytą precyzją, faktograficzną uczciwością i odpowiednią dozą czułości. Bez zbędnej publicystyki, boleśnie portretuje Polaka i krakowianina. Błyskotliwie i z dowcipem komentuje wydarzenia ostatnich lat. Na kanwie dramatu z ponad 120-letnią tradycją dostrzega wszystko to, co w nas wciąż żywe i aktualne.

Bilety >>> KLIK

Panna młoda w welonie pochyla się do przodu z przygnębionym wyrazem twarzy przy udekorowanym stole, podczas gdy dwóch mężczyzn w smokingach obok niej uśmiecha się i śmieje. Stół ozdobiony jest różowymi kwiatami, butelkami i szklanymi naczyniami.

SPRAWOZDANIE DLA AKADEMII

8 listopada, godz. 20.00

Spektakl-hybryda z muzyką na żywo, łącząca w sobie elementy teatru tańca, działań performatywnych i teatru dramatycznego. Całe spektrum różnorodnych środków wyrazu buduje groteskowy język spektaklu i ukazuje konflikt między potrzebą wolności, której realizację przeczuwamy w  zagubionej wspólnocie z naturą, a alienującą nas kulturą.

Bilety >>> KLIK

Dwóch aktorów w formalnych strojach siedzi na scenie, twarzą do siebie i uśmiechają się, dotykając się koniuszkami palców. Są otoczeni zielonymi roślinami i czerwonym, liściastym tłem, tworząc bujną, teatralną atmosferę.

ATRAMENT DLA LEWORĘCZNYCH. KOMEDIA ABSURDALNA

14 listopada, godz. 20.00

„Atrament dla leworęcznych” w reżyserii Krzysztofa Niedźwiedzkiego to rodzaj teatralnej zabawy, w której czwórka aktorów o ponadnaturalnej wyobraźni odkrywa w prozaicznych, codziennych zdarzeniach nieograniczone pokłady słownego i sytuacyjnego komizmu. To współczesna komedia, w której nie znajdziemy ani cienia dosłowności.

Bilety >>> KLIK

Atrament dla leworęcznych, fot. Aneta Belcik i No. photos

TEORIA ZMĘCZENIA

15 listopada, godz. 20.00

Grupowy seans spowalniania, opowieść o poszukiwaniu wytchnienia w pędzącym świecie 24/7. Obecnie nie mamy na nic czasu, pracujemy coraz więcej, notorycznie przekraczamy możliwości ludzkiego organizmu. Według badań co piąty z nas odczuwa objawy wyczerpania. Może to już najwyższy czas na stanowczy sprzeciw i zmianę wobec wszechobecnego kultu sukcesu?

Bilety >>> KLIK

Dwie osoby w białych ubraniach stoją przed pasiastym tłem, trzymając i wyrywając białe znaki z czarnymi literami - scena z filmu Spektakle: Teoria Zmęczenia. Niebieskie konfetti rozsypuje się w powietrzu wokół nich.

JAK SPIEPRZYLIŚMY WSZYSTKO

27 listopada, godz. 20.00

Spektakl „Jak spieprzyliśmy wszystko” jest słowno-muzycznym seansem, w którym twórcy przyglądają się zdarzeniom i ideom, kształtującym od tysiącleci zręby naszej cywilizacji. Główne pytanie, które stawiamy widzom brzmi: dlaczego jako ludzkość popełniamy bez końca te same błędy? To seans komediowy, który przez dowcip, humor i groteskę „rozbroi” lęki, traumy i frustracje.

Bilety >>> KLIK

Tylko do końca roku zaplanowaliśmy dwie premiery: „Sen o Podgórzu, czyli Pan Bednarski spaceruje do połowy mostu” (scen. i reż. Paweł Szumiec, teksty piosenek Andrzej Sikorowski) oraz „Cafe Luna” (reż. Józef Opalski). Więcej informacji już wkrótce!

Szykujemy dla Was również niespodzianki. W Teatrze KTO będziecie mogli spędzić tegoroczne andrzejki oraz sylwestra. Uwierzcie nam na słowo, to będą niezapomniane wieczory.

Pełny repertuar znajdziecie na naszej stronie >>> KLIK

Bilety możecie kupić online >>> KLIK lub = pod nr tel. 12 633 89 47 oraz w kasie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50. W okresie letnim (do 15 września) kasa Teatr jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.30.

Do zobaczenia w teatrze!

 

[FM_form id="1"]