W związku z niesłabnącym zainteresowaniem 9 października „Weselisko” po raz trzeci na scenie Teatru KTO

Udostępnij:
fot. Robert Siwek

Po raz kolejny bilety na „Weselisko” – performatywne czytanie satyrycznego tekstu Bronisława Maja, w inscenizacji Jerzego Zonia na motywach narodowego dramatu Stanisława Wyspiańskiego zostały wyprzedane w kilka dni. W związku z niesłabnącym zainteresowaniem uruchomiliśmy sprzedaż na trzeci termin wydarzenia. Zapraszamy 9 października o g. 19.00. Tydzień przed wyborami wspólnie poddajmy diagnozie kondycję polskiego społeczeństwa!

 

Tak o „Weselisku” napisał krytyk Andrzej Czapliński:

…odbyło się performatywne czytanie a może to nie było czytanie tylko performatywna chłosta na Polaków?

 

„Weselisko”

9 października, g. 19.00, scena Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50. 

Bilety dostępne Online >>> tutaj, pod nr 12 633 89 47 oraz w kasie teatru.

 

fot. Robert Siwek

 

Narodowy dramat trwa w najlepsze. Społeczeństwo na wskroś podzielone zastygło w być może ostatnim już tańcu. Jedni bezpowrotnie utracili zdolność do zabawy, inni zaś tylko w niej upatrują sensu. O jakimkolwiek dialogu nie może być mowy. Dwie wykluczające się narracje nie dają nadziei na możliwość przemówienia jednym głosem. Bal trwa, muzyka najniższych lotów, a chwiejny krok zbiera coraz szersze żniwo. Czy już na zawsze pozostaniemy skazani na mariaż inteligencji z głupotą i zaangażowania z totalną biernością?

 

Kraj na haju! Grajcy grają!

Widma do nas przybywają!

Bronisław Maj

„Weselisko”

na motywach „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

 

fot. Robert Siwek

 

Nowe okoliczności wymagają nowego spojrzenia. Poeta Bronisław Maj w swym satyrycznym tekście nawiązuje do „Wesela” – narodowego dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Jeszcze nikt tak bezlitośnie nie zdiagnozował aktualnej kondycji polskiego społeczeństwa.

W spektaklu wykorzystano także – w przytoczeniach lub parafrazach – fragmenty dzieł:  Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Aleksandra Fredry, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Czesława Miłosza, Witolda Gombrowicza, Zbigniewa Herberta, Janusza Szpotańskiego, Wojciecha Młynarskiego..

 

fot. Robert Siwek

 

Scenariusz: Bronisław Maj, Jerzy Zoń

Inscenizacja i reżyseria: Jerzy Zoń

Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Asystentki reżysera, producentki: Agnieszka Skowronek, Urszula Swałtek

 

Galeria zdjęć z wrześniowego czytania „Weseliska” w ogrodzie Teatru KTO dostępna >>> tutaj

 

fot. Robert Siwek

 

fot. Robert Siwek
Aktualności
[FM_form id="1"]
Skip to content