Słoneczny Dzień Dziecka na scenie i w ogrodzie Teatru KTO

Udostępnij:
fot. Norbert Burkowski

Jeżeli szukacie pomysłu na niezapomniany Dzień Dziecka, mamy dla Was idealną propozycję – niedziela pełna przygód w teatrze. 4 czerwca w Teatrze KTO na scenie i w ogrodzie czekać będzie na dzieci i rodziców świat magii, cyrku i baśni. W programie między innymi warsztaty ruchowe i bębniarskie, bajki, spektakle, klaunada i animacje. Będzie się działo!

 

Pogoda w ostatnim czasie nas nie rozpieszcza. Wszyscy, bez względu na wiek potrzebujemy energii płynącej ze słońca! Gdy to zawodzi, niezawodni pozostają nasi najmłodsi. Cieszmy się wspólnie ich świętem!

 

Zapraszamy na Słoneczny Dzień Dziecka do Teatru KTO i niemal tajemniczego ogrodu, który otacza nasz teatr. To w tych wszystkich przestrzeniach przygotowaliśmy moc atrakcji, które czekają na Państwa i Państwa dzieci już 4 czerwca przez cały dzień!

 

W godzinach od 11:00 do 18:00 równolegle na naszej teatralnej scenie i w ogrodzie odbywały się będą rozliczne spektakle, warsztaty i koncerty. Każdy znajdzie coś dla siebie, a ilość atrakcji może przyprawić o pozytywny zawrót głowy. Nuda w Teatrze KTO tego dnia nie grozi nikomu!

 

Całodniowy bilet na wszystkie wydarzenia w tym dniu kosztuje 30 zł.

Bilety można kupić w kasie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50, pod nr 12 633 89 47 oraz Online >>> tutaj

 

Zakupiony bilet obowiązuje przez cały dzień i daje Państwu możliwość dowolnego decydowania o uczestnictwie w zaproponowanych przez nas wydarzeniach. W dowolnym też momencie można, po wspólnym obiedzie czy wyprawie na lody, do nas wrócić po kolejną porcję wrażeń. Liczba miejsc na niektóre wydarzenia jest ograniczona, decyduje kolejność wejścia na salę.  

 

Zaplanujcie ten dzień razem z nami! Teatr KTO to miejsce przyjazne wszystkim dzieciom!

 

Najwspanialszy prezent na Dzień Dziecka to CZAS… a w Teatrze KTO będziecie mogli spędzić dobrych kilka godzin ze swoimi pociechami. Spójrzcie sami, czego możecie spodziewać się w tą wyjątkową, słoneczną niedzielę 4 czerwca.

 

Scena Teatru KTO

 

11.00 „Co czuje ciało?” – warsztaty taneczno-ruchowe z Moniką Kiwak dla dzieci w wieku 4-6 lat wraz z rodzicami (15 miejsc – obowiązują wcześniejsze zapisy: rezerwacja@teatrkto.pl)

 

12.30 „Ballada o Popielu, Smoku, Smoczku i uprzejmym Rycerzu” – spektakl familijny // Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. „Wokal.Art I”

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wejścia na salę.

 

13:30 „Ballada o Makukraju” – spektakl familijny // Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. „Wokal.Art I” (grupa I)

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wejścia na salę.

 

14.30 „Ballada o Makukraju” – spektakl familijny // Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. „Wokal.Art I” (grupa II)

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wejścia na salę.

 

17.00 „Rośnie, Rośnie i…” – spektakl taneczny // Koncepcja i choreografia: Anna Wańtuch

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wejścia na salę.

Spektakl Rośnie Rośnie i… realizowany jest w ramach projektu 24. Biennale Sztuki dla Dziecka. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

Ogród Teatru KTO

 

12.00 „Rodzeństwo” – interaktywny spektakl z elementami warsztatu // Wykonanie: Wiktoria Kowalska, Antonina Telnyh, Michał Brańka

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wejścia na salę.

 

13.00 “Oczy, skóra, uszy, nos” – warsztaty sensoryczno-ruchowe z Moniką Kiwak dla dzieci w wieku 7-9 lat (15 miejsc – obowiązują wcześniejsze zapisy: rezerwacja@teatrkto.pl)

 

14.00 „Spotkanie z Rytmem. Animacja bębny” – warsztaty dla dzieci i rodziców oraz koncert muzyki afrykańskiej // Ashiko Bębny

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wejścia na salę.

 

16.00 „Na pomoc ginącej przyrodzie” – spektakl familijny // Teatr z Kapelusza

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wejścia na salę.

 

fot. Robert Siwek

 

Co czuje ciało? – warsztat taneczno-ruchowy

Monika Kiwak

Co może odczuwać ciało?

Co dzieje się z ciałem gdy się nie porusza?

Co dzieje się z ciałem gdy ktoś nim porusza?

Co sprawia, że czujemy się wewnętrznie poruszeni?

Podczas warsztatów „Co czuje ciało?” z Moniką Kiwak szukać będziemy odpowiedzi na powyższe pytania ćwicząc w parach lub samodzielnie, bazując na relacji ciała do przestrzeni, czasu, tempa ruchu oraz doświadczając przyjemności swobodnego tańca.

 

fot. Robert Siwek

 

Oczy, skóra, uszy, nos – warsztat sensoryczno-ruchowy

Monika Kiwak

Warsztat na którym inspiracją do ruchu będą zmysły: wzroku, dotyku / skóry, słuchu i węchu. W otoczeniu ogrodu Teatru KTO, śpiewających tam ptaków, cieniu zadaszonej sceny i w słońcu na trawie będziemy doświadczać co czuje ciało kiedy tańczy i kiedy się zatrzymuje.   

Ubieramy się wygodnie, by czuć się swobodnie.  

Warsztat dla dzieci w wieku 7 – 9 lat

 

 

 Ballada o Makukraju , Wronie i Lizusie

Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. „Wokal.Art I”

Spektakl jest autorską adaptacją sceniczną zabawnych teksów literackich, inkrustowanych choreograficznie opracowanymi piosenkami. Osią spektaklu jest opowieść o kraju Makukraju w którym powszechny dobrobyt gwarantuje praca pszczół. Ich nagłe zniknięcie wywołuje konsternację ale i głębszą refleksję nad sensem ludzkiej pracy.

Czas trwania: 45 minut.  

Dedykowany dla młodzieży w wieku 11-15 lat. 

 

 

Ballada o Popielu, Smoku, Smoczku i Uprzejmym Rycerzu

Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. „Wokal.Art I”

 

Spektakl jest autorską adaptacją sceniczną tekstów m.in. Wandy Chotomskiej odnoszących się do polskich legend. Przypominamy tu historie króla Popiela z mało znaną pointą, legendę o smoku wawelskim, jak również opowieść o rycerzu, który pokonał smoka w niezwykle zaskakujący sposób. Czas trwania: 35 minut.  

Dedykowany dla dzieci w wieku 6-11 lat. 

 

Reżyseria: Katarzyna Ignatiuk,  

Choreografia: Anna Kłos,  

Przygotowanie wokalne i nagrania: Magdalena Sowa i Michalina Szafran 

 

fot. Maciej Zakrzewski

 

Rośnie, Rośnie, i…

Koncepcja i choreografia: Anna Wańtuch

Co rośnie, gdy my rośniemy? Jak w przyszłości będzie smakowało nam jedzenie? I czy wraz z nami urośnie nasz apetyt? Co zrobimy, gdy zgromadzimy jeszcze więcej przedmiotów i czy zdołamy pomieścić jeszcze więcej bajek? Czy czeka nas więcej pracy i więcej jednorożców? Jak będą wyglądały nasze przyjemności i problemy, smutki i radości – czy one też urosną wraz z nami? Na naszych tortach znajdą się coraz wyższe cyfry, aż w końcu zamienią się w całkiem duże liczby. Może nasze koty staną się naprawdę grube i bardzo leniwe. Nawet dzieci urosną i będą mogły SAME wychodzić z domu. Aż nadejdzie dzień, w którym wyjadą na dłużej, żegnając się z rodziną. Skąd pojawią się wokół nas nowi ludzie? Kto z nich zniknie, kto z nami zostanie? Skąd przypłyną do nas nowe sprawy, problemy, przyjemności i jakie będą miały kształty, smaki, kolory? 

Jedno wiemy na pewno. COŚ przed nami jest. I to COŚ może nadejść bardzo szybko, kompletnie znienacka, a może musimy na to poczekać. 

Zespół dziecięcych i dorosłych performerek i performerów pod opieką Anny Wańtuch zaprasza do namysłu na temat rośnięcia. Albo, jakby to rzec po dorosłemu, wzrostu. Za pomocą tańca, twórczych eksperymentów i działań scenicznych artyści i artystki opowiedzą o tym, co może przynieść przyszłość. Wraz z nimi będziemy uczestniczyć w wydarzeniu o tym, jak zmienią się nasze ciała i ludzie wokół nas oraz o tym, jakie połączą nas relacje emocjonalne, społeczne i rodzinne. W trakcie pokazu na widzki i widzów czeka niespodzianka. Na zaproszenie osób performujących można włączyć się w twórcze działania, by wspólnie poodkrywać, co to dla was znaczy: ROSNĄĆ. 

Realizacje Anny Wańtuch kierowane są do rodzin z małymi dziećmi. Jej akcje twórcze wykorzystują eksperymenty taneczne, które służą pielęgnowaniu więzi i relacji. Pokazy poprzedzają długie procesy, pełne uważności na małe i duże osoby performujące, w których każda i każdy niezależnie od wieku może poczuć się bezpiecznie i wykorzystać swój twórczy potencjał. W ten sposób tworzy się przestrzeń wypełniona tańcem, radością, bliskością i wspólną zabawą. Atmosfera a udziela się także widowni, która jeśli tylko chce, może uczestniczyć w widowisku lub zainspirować się do własnych poszukiwań. Świetnie przyjęty Contact Families Show, który powstał w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka.

 

fot. Filip Wańtuch

 

Koncepcja i choreografia: Anna Wańtuch 

Muzyka: Franciszek Araszkiewicz 

Projekt scenografii: Filip Wańtuch 

Opieka procesu twórczego: Justyna Czarnota 

Występują: Anna Grabara, Alicja Kaczmarczyk, Magdalena Kopeć, Julian Mizerski, Marcin Świątek, Rafał Świątek, Szymon Świątek, Monika Zamojska-Świątek, Marta Mietelska-Topór, Tomasz Topór, Rita Topór, Liwia Topór, Anna Wańtuch, Felicja Wańtuch, Filip Wańtuch, Ludmiła Wańtuch, Wincenty Wańtuch 

Więcej informacji i zdjęcia >>> tutaj

 

 

Rodzeństwo

Wykonanie: Wiktoria Kowalska, Antonina Telnyh, Michał Brańka

Rodzeństwo” to interaktywne przedstawienie dla dzieci i całych rodzin. Składa się ze spektaklu i wspólnych parad z muzyką graną na żywo, a także elementów warsztatowych, w które czynnie angażowani są odbiorcy. 

Tytułowe “Rodzeństwo” to także wyjątkowe trio klaunów – postaci pełnych wrażliwości, niesłabnącej radości, nieustannie i całkowicie zaangażowanych w zabawę… dokładnie tak jak dzieci! 

W co tym razem bawić się będzie dwójka uroczo nieporadnych sióstr i ich niesforny brat? Jakie przygody i przeszkody napotkają? Czy uda im się wydostać z tarapatów z pomocą dzieci? 

To pozostanie na razie tajemnicą, bo dla klaunów – jak dla dzieci właśnie – wszystko dzieje się tylko tu i teraz i jest niepowtarzalne! 

 

fot. Damian Podgorski

 

Spotkanie z Rytmem. Animacja bębny.

Ashiko Bębny

Będziemy grać na bębnach w myśl zasady:  “Jeśli Twoje serce bije, jesteś perkusistą. Niech bęben połączy Twoje serce z dłońmi, niech Twoje ręce nauczą się tańczyć.”  Wadada

Ideą warsztatów jest też hasło “zabawa przez naukę i nauka przez zabawę”. Gra na bębnach jest również formą aktywności fizycznej, która może pomóc w poprawie zdrowia fizycznego poprzez wzmocnienie mięśni, poprawę koordynacji i równowagi. Zwiększa poczucie wspólnoty i integracji: Granie na bębnach jest często wykonywane w grupach, co może pomóc w zwiększeniu poczucia wspólnoty i integracji. Muzykowanie na bębnach może być również formą komunikacji międzykulturowej, pomagając w zrozumieniu i szacunku dla różnych kultur. 

Warsztaty są dedykowane dla dzieci niezależnie od ich wieku lub dla dzieci i ich rodziców.

Zapewniamy około 15 instrumentów do animacji warsztatów.

Więcej informacji o Ashiko Bębny >>> tutaj

 

fot. Katarzyna Pierzchala

 

Na pomoc ginącej przyrodzie

Teatr z Kapelusza

“Na pomoc ginącej przyrodzie” to interaktywny spektakl dla dzieci pełen muzyki, dobrego humoru i walorów edukacyjnych.  Na łące trwają przygotowania do Wielkiego Święta Przyrody. Nagle pojawia się Tajemniczy Ktoś, który psuje plany małych pszczółek. Owady wyruszają w podróż pełną przygód i niespodziewanych zwrotów akcji. Czy uda im się uratować Świat? Zobaczycie sami. 

 

fot. Katarzyna Pierzchala
Aktualności
[FM_form id="1"]
Skip to content