22 i 23 września Teatr KTO zaprasza na dwa spektakle w ramach Podgórskich Dni Otwartych Drzwi.
- Spektakl „C’est la vie” w reż. Krzysztofa Niedźwiedzkiego
22 września g. 16.00, Rynek Podgórski
Wstęp wolny (wystarczy po prostu przyjść)
- Spektakl „Żywoty świętych osiedlowych. Dzielnica XIII” w reż. Kariny Grabowskiej-Fiałek na podstawie „Żywotów świętych osiedlowych” Lidii Amejko
23 września, g. 19.00, ul. Zamoyskiego 23 (podwórko)
EDIT: SPEKTAKL ODWOŁANY
„C’est la vie”
Na scenie szóstka postaci buduje świat. Przywędrowali w to miejsce z różnych epok, z bagażem różnych doświadczeń, prywatnymi pragnieniami, wadami i zaletami. W rytuałach codzienności na jednej płaszczyźnie ulicznej sceny i w jednym czasie mieszają się konwencje odległe od siebie o wiek. Trzy małżeństwa w kostiumach z różnych światów spotykają się, by bez słów opowiedzieć historię obyczajową – pełną emocji, gestów, choreograficznych układów i tańców, ot, życie. I można by sobie wyobrazić, że ci ludzie po pełnym zdarzeń uniwersalnym dniu mogliby na noc zamknąć za sobą drzwi swoich bezpiecznych domów. Niestety, nadciąga zagrożenie. Typowe i stare jak świat. C’est la vie, takie jest życie – w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie.
Scenariusz, reżyseria: Krzysztof Niedźwiedzki
Opracowanie muzyczne: Jerzy Zając
Choreografia: Katarzyna Pamuła
Kostiumy: Elżbieta Kwasek
Scenografia: Joanna Jaśko-Sroka
Produkcja: Agnieszka Skowronek
Wykonawcy:
Karolina Bondaronek, Elżbieta Firek, Katarzyna Pamuła, Jacek Joniec, Paweł Rybak, Karol Śmiałek
„Żywoty świętych osiedlowych. Dzielnica XIII”
Stworzeni przez Lidię Amejko święci to mieszkańcy osiedla z wielkiej płyty, choć mieszkać mogliby wszędzie. Każdy z nas mija ich codziennie w swojej dzielnicy. Życiowi wykolejeńcy z duszami z betonu, upadłe anioły spod monopolowego, zapomniani więźniowie swoich mieszkań karmiący się cudzym życiem widzianym z okna, czarujący pijaczkowie, znawcy śmietnikowych skarbów, podwórkowe Ofelie gadające do siebie i Romeowie spod ciemnej gwiazdy… Desperacko próbują uczynić swoje przegrane życia znaczącymi. Opowiadają o zmaganiach z codziennością, podnosząc je do rangi legendy. Snują bełkotliwe hagiografie w oczekiwaniu na świętość.
Autorka tekstu: Lidia Amejko
Reżyseria i adaptacja tekstu: Karina Grabowska-Fiałek
Muzyka: Aleksander Fiałek
Wideo: Wiktor Obrok
Wykonawcy:
Karina Grabowska-Fiałek, Aleksander Fiałek, Karol Śmiałek, Magdalena Woleńska