Kultura odpoczynku. Warsztaty przeciw zmęczeniu
Kultura odpoczynku. Warsztaty przeciw zmęczeniu przeznaczone dla wszystkich osób dorosłych, które doświadczają (lub doświadczyły w przeszłości) przemęczenia wynikającego z nadmiaru obowiązków i funkcjonowania w przebodźcowanym świecie.
Będą one poświęcone różnym formom relaksacji i radzenia sobie z przemęczeniem i stresem, a także twórczej autorefleksji na temat kultury odpoczynku.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.
Jak zapisać się na warsztaty?
Zapisy online na: kasa@teatrkto.pl oraz w kasie teatru i telefonicznie: +48 12 633 89 47.
Kultura odpoczynku. Warsztaty przeciw zmęczeniu
Kiedy? 21 listopada o godz. 18.00.
Czas trwania: 2 godziny
Limit miejsc: 20 osób
Warsztaty są związane ze spektaklem „Teoria zmęczenia”. Więcej o spektaklu przeczytasz poniżej.
„Teoria zmęczenia”
Nigdy wcześniej w historii ludzkości praca nie była tak wydajna. Teoretycznie moglibyśmy być najleniwszym gatunkiem na świecie i skupiać się tylko na rzeczach, na których naprawdę nam zależy. Praktycznie? Nie mamy na nic czasu, pracujemy coraz więcej, notorycznie przekraczamy możliwości ludzkiego organizmu. Według badań co piąty z nas odczuwa objawy wyczerpania.
Paradoksalnie jednak chorymi we współczesnym świecie nie czyni nas nadmiar odpowiedzialności, lecz wszechobecny kult sukcesu. Może to już najwyższy czas na nasz stanowczy sprzeciw i zmianę?
Zapraszamy do naszej kliniki (bez)senności, w której teoretycznie nic nas nie ominie i w której praktycznie ominie nas wszystko. Zapraszamy na grupowy seans spowalniania, na opowieść o poszukiwaniu wytchnienia w pędzącym świecie 24/7.
Spektakl inspirowany jest esejami Byung-Chul Hana (Społeczeństwo zmęczenia i inne eseje) oraz książką Jonathana Crary’ego (24/7. Późny kapitalizm i celowość snu).
Twórcy:
Reżyseria i tekst: Bartłomiej Juszczak
Scenografia, wideo, światło: Jakub Kotynia
Muzyka: Michał Smajdor
Kostiumy: Kamila Wdowska
Choreografia i wykonanie: Martyna Dyląg, Sandra Guzowska, Aleksandra Kądziołka, Jan Sarata
Warsztaty są finansowane ze „Stypendium Twórczego Miasta Krakowa”.