Ja gore

9, 10.07: 21.00 Kraków | Rynek Główny

Fot. Robert Widera

Ogień: symbol miłości i nienawiści, kreacji i destrukcji, walki i oczyszczenia. Ta pierwotna i tajemnicza energia jest kołem napędowym spektaklu Ja gore: „rozpala” swych animatorów, stając się jednocześnie materią, która tworzy to wyjątkowe przestrzenne dzieło. Taniec, muzyka oraz magia ognia łączą się w jeden, niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz, a widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.

Teatr Akt | Polska

Niezależna grupa teatralna działająca w Warszawie od 1991 roku. Teatr Akt wyrósł z tradycji polskiej szkoły pantomimy; w swoich autorskich spektaklach wykorzystuje sztukę mimu, gestu i plastycznego obrazu, wzbogaconą o elementy cyrku, tańca i pokazów ognia. Nieodłączną częścią twórczości Aktu są wpisane w poetykę teatru ulicznego działania interaktywne i happeningowe. W swojej siedzibie na warszawskiej Pradze grupa realizuje różnorodne projekty kulturalne, takie jak przegląd zjawisk teatralnych Czarna Offca czy Sztuka Obrzeży. Jako część międzynarodowego zespołu artystów Teatr Akt regularnie współtworzy widowiska ogniowe w ramach festiwalu Teatro del Fuoco we Włoszech.

Wykonawcy: Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marta Suzin, Marek Kowalski, Paweł Kulesza, Tomasz Musiałowicz, Krzysztof Skarżyński

Czas trwania: 60’

[FM_form id="1"]
Skip to content