Co artysta może zrobić dla świata w czasie kryzysu? A co powinien zrobić dla siebie? To chyba ostatnio najczęściej powtarzane i przez to banalnie już brzmiące pytania ludzi teatru w czasie pandemii, czy wojennych i ekonomicznych katastrof. Rozwiązań szukamy w wielkiej literaturze, zasłużonych poprzednikach, nowoczesnych badaniach i indywidualnych terapiach. Świat bombarduje nas złotymi radami, dopasowanymi do każdego problemu, albo oczekuje, że to my będziemy te rady generować w naszych spektaklach.
By zmierzyć się z tymi oczekiwaniami zapraszamy naszych widzów do „Carmina – Domu Polaków w Kryzysie”. Kiedy rozsiądą się już wygodnie i oddadzą pod opiekę naszym instruktorom, zaczniemy zbiorowe uzdrawianie. Patronować nam będzie poeta Horacy, ojciec wszystkich złotych rad, nawołujący do poszukiwania harmonii i spokoju ducha. Podążymy za najdziwniejszymi nawet teoriami, podejmiemy się najbardziej kontrowersyjnych terapii. I chociaż nie możemy nikomu obiecać, że wyjdzie z tego seansu bez szwanku, to gwarantujemy jedno – zostanie z nim pieśń, a to ostatnie, co może nas jeszcze uchronić od szaleństwa…
Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Reżyseria: Daniel Jacewicz
Dramaturgia: Katarzyna Knychalska
Choreografia: Dominika Knapik
Scenografia: Karolina Mazur
Reżyseria światła: Wolfgang Macher, Konrad Bartoszewicz
Muzyka: Szymon Wójciński
Reżyseria dźwięku: Jacek Gałkiewicz
Występują: Evanthi Athanasiadi, Jenny Crissey, Aleksandra Ślusarczyk, Weronika Więzowska, Patryk Bednarski, Wojciech Rosiński
Premiera: październik 2022