Odpowiedzi na to pytanie Jerzy Zoń, reżyser spektaklu “Zapach czasu” poszukuje we własnej biografii oraz twórczości Gabriela Garcii Márqueza, Hugo Clausa i Emila Zegadłowicza. Dzięki jego rozważaniom przez bodajże godzinę Widzowie prowadzeni są szlakiem różnorodnych refleksji, malowniczo przedstawionych w kolejnych scenach pełnych dziecięcych fantazji, onirycznych wizji, nadziei i strachów.
Poezja i melancholia ulicznego teatru porwały widzów w świat Zonia. Aktorzy grają fascynująco do kompozycji Czajkowskiego. Zamknięta w pięknych obrazach historia jest pełna ukrytych marzeń i lęków (…) Zamiast intelektualnych ciężkich scen – lekka spontaniczność i porywająca przyjemność w oglądaniu.
Urlich Schönborn “Wspaniały świat pana Zonia”, Nordwest Zeitung, Oldenbur
Teatr KTO od lat słynie ze swych podróży. Nie ustajemy w prezentowaniu widowisk w przestrzeni miejskiej, dlatego jeszcze w sierpniu “Zapach czasu” będzie można zobaczyć w dwóch miastach:
- 13.08. w Chełmnie w ramach Perspektywy – 9 Hills Festival
- 14.08. w Niepołomicach
Tymczasem zapraszamy do lektury wywiadu z Jerzym Zoniem przeprowadzonego przy okazji zapowiedzi chełmińskiego festiwalu >>> link