Sztetl
Plac Zamkowy – Teper Mark, synagoga, ulica Kramowa, biblioteka… Znasz te miejsca? To sztetl Konin. Spektakl jest drugą częścią tanecznej opowieści o Koninie: cofamy się na osi czasu w poszukiwaniu społeczności, której już nie ma. Jednak to opowieść przede wszystkim o odnowie, o pamięci, nie tylko o unicestwieniu. Czy żydowski Konin zniknął?
Na podstawie książki Uporczywe echo Theo Richmonda.
Choreografia i reżyseria: Katarzyna Łapaj-Strzykowska
Muzyka: Kajetan Pilarski, Mateusz Górski, Katarzyna Łapaj-Strzykowska, Artur Wieczorek
Produkcja: Koniński Teatr Tańca, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
Kostiumy: Balletic Atelier
Współkreacja i wykonanie: Maria Chrysostomou, Kinga Furmaniak-Pogodska, Nina Jóźwiak, Martyna Kulig, Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Katarzyna Łapaj-Strzykowska, Dominika Mikołajczyk, Natalia Poprawska, Weronika Skórzewska, Oliwia Wanot
Czas trwania: 35′
Premiera: Konin, 2023
Koniński Teatr Tańca pracuje w technikach tańca współczesnego i wykorzystuje improwizację w procesie tworzenia. Ma na celu poruszanie tematów bliskich człowiekowi i miastu Konin, prowokowanie do rozmowy i interakcji z widzem, a nade wszystko – promowanie lokalnych twórców i artystów oraz sztuki tańca. Teatr współtworzony jest przez cztery artystki koninianki: Katarzynę Łapaj-Strzykowską, Agnieszkę Łapaj-Lewandowską, Kingę Furmaniak-Pogodską i Weronikę Skórzewską.