Wraz z norweskim partnerem projektu „Cztery odcienie teatru” realizowanego przez Teatr KTO przygotowaliśmy cykl spotkań, które mają za zadanie zaprezentować nowe pomysły i narzędzia związane z przygotowywaniem warsztatów, opierające się na metodologii edukacji nieformalnej, której głównym założeniem jest „edutaiment” – nauka poprzez rozrywkę. Chcemy połączyć umiejętności instruktorów posiadających niezbędną wiedzę do przekazywania treści merytorycznych z doświadczeniem i wiedzą edukatorów Newschool.
Celem seminariów jest przygotowanie sylabusów warsztatów, które następnie uczestnicy będą mogli wykorzystać zarówno w swojej pracy zawodowej jak i w ramach współpracy z Teatrem KTO w naszej nowej siedzibie.
W ramach projektu „Cztery odcienie teatru”, chcemy bowiem poszerzyć ofertę artystyczno-kulturalną Teatru KTO, a jej najważniejszym elementem będą warsztaty artystyczne, które mają wejść w stały, cykliczny program teatru. Warsztaty mają na celu rozbudzać estetyczne aspiracje mieszkańców Podgórza i Krakowa oraz zaktywizować grupy społeczne, które w mniejszym stopniu uczestniczą w tego typu działaniach. Tematyka oraz forma warsztatów ma być przygotowana w taki sposób aby mogły z niego skorzystać w szczególności osoby wykluczone (mniejszości narodowe), z dysfunkcjami (niepełnosprawności sensoryczne) oraz do dzieci i młodzież.
Seminarium odbyło się 30 września w nowej siedzibie Teatru KTO.
Prowadzący : Monika Kochowicz – Newschool facilitator, Samuel Alty – tancerz, muzyk, aktor, piosenkarz, tekściarz oraz multiinstrumentalista.