Zapach czasu

9.07: 22.00 Kraków | Rynek Główny

Fot. Yaroslav Veprev
Jedna z najbardziej spektakularnych plenerowych inscenizacji Jerzego Zonia. Reżyser przywołuje zaczarowany, wypełniony nadziejami i lękami świat dzieciństwa, inspirując się własnym życiorysem oraz twórczością Gabriela Garcíi Márqueza, Hugo Clausa i Emila Zegadłowicza. To nostalgiczne widowisko z cudowną muzyką Czajkowskiego, dobrze skonstruowane, pełne dynamizmu i ruchu.

Teresa Bętkowska, „Przekrój”, Kraków


Przedstawienie trwa godzinę i jest jak kartkowanie starych albumów rodzinnych. Trochę sepii, okruch melancholii, gram nostalgii. I jeszcze łezka nieuchronnego w takich okolicznościach sentymentalizmu.

Paweł Głowacki, „Dziennik Polski”, Kraków

Teatr KTO | Polska

Teatr KTO zainaugurował swoją działalność w 1977 roku. Od tamtej pory zespół gościł w ponad 250 miastach w przeszło 40 krajach na 5 kontynentach. Niezmiennie od 44 lat jego dyrektorem jest Jerzy Zoń.

Scenariusz, reżyseria: Jerzy Zoń
Konsultacja: Zbigniew Sułkowski
Muzyka: Piotr Czajkowski
Opracowanie muzyczne: Jan Poprawa, Jerzy Zoń
Aranżacja utworów na harmonijkę ustną: Paweł Ostafil
Ruch sceniczny: Krzysztof Jędrysek, Aleksander Kopański
Scenografia i kostiumy: Krzysztof Tyszkiewicz, Joanna Jaśko-Sroka

Wykonawcy: Aleksandra Deka, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska, Grażyna Srebrny-Rosa, Marta Zoń, Zofia Zoń, Sławomir Bendykowski, Marek Gierat, Tytus Grochal, Jacek Joniec, Aleksander Kopański, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński, Karol Śmiałek, Krzysztof Tyszko

Czas trwania: 50’

[FM_form id="1"]
Skip to content