XXI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi i spektakl „Żywoty świętych osiedlowych. Dzielnica XIII”

Udostępnij:
fot. Robert Siwek

Już 23 września o g. 19.30 nasz spektakl „Żywoty świętych osiedlowych. Dzielnica XIII” rozpocznie XXI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi.  

 

Przyjdź na podgórskie podwórko, by poczuć prawdziwy klimat… świętych osiedlowych!

Premiera tego niecodziennego przedstawienia odbyła się w lipcu tego roku podczas 35. ULICA Festival. Trzy pokazy zgromadziły tłumy Widzów. Wejściówki rozeszły się w kilka dni. Z uwagi na tak ogromne zainteresowanie, Teatr KTO postanowił kolejny wejść na podgórskie podwórko przy ul. Zamoyskiego 23 i zaprosić wszystkich na spotkanie ze świętymi osiedlowymi. Oczywiście z Dzielnicy XIII!

 

fot. Robert Siwek

 

Żywoty świętych osiedlowych. Dzielnica XIII

na podstawie Żywotów świętych osiedlowych Lidii Amejko

PIĄTEK, 23 IX, g.19.30, podwórze przy ul. Zamoyskiego 23

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI można odebrać w Muzeum Podgórza, oddział Muzeum Krakowa, ul. Limanowskiego 51, w dniach: 17-18.09 oraz 21-23.09 w godz. 10.00-16.30.

 

fot. Robert Siwek

 

Stworzeni przez Lidię Amejko święci to mieszkańcy osiedla z wielkiej płyty, choć mieszkać mogliby wszędzie. Każdy z nas mija ich codziennie w swojej dzielnicy. Życiowi wykolejeńcy z duszami z betonu, upadłe anioły spod monopolowego, zapomniani więźniowie swoich mieszkań karmiący się cudzym życiem widzianym z okna, czarujący pijaczkowie, znawcy śmietnikowych skarbów, podwórkowe Ofelie gadające do siebie i Romeowie spod ciemnej gwiazdy… Desperacko próbują uczynić swoje przegrane życia znaczącymi. Opowiadają o zmaganiach z codziennością, podnosząc je do rangi legendy. Snują bełkotliwe hagiografie w oczekiwaniu na świętość.

Zaprosiliśmy ich do Podgórza, urokliwej dzielnicy Krakowa łączącej w sobie klimat małego miasteczka, dzikość przyrody oraz wielkomiejskość muzeów, knajp i restauracji. Usłyszymy ich historie wraz z opowieściami prawdziwych mieszkańców Podgórza. Przyjrzymy się codziennemu życiu dzielnicy, poznamy problemy i marzenia tych, którzy tu żyją, odwiedzimy wyjątkowe miejsca tworzone przez wyjątkowych ludzi. Z tego, co mamy pod ręką, z naszego zwykłego życia stworzymy miejską legendę.

 

Autorka tekstu: Lidia Amejko

Reżyseria i adaptacja tekstu: Karina Grabowska-Fiałek

Muzyka: Aleksander Fiałek

Wideo: Wiktor Obrok

Występują: Karina Grabowska-Fiałek, Aleksander Fiałek, Karol Śmiałek, Magdalena Woleńska

Czas trwania: 70 minut

Cała książka Lidii Amejko pt. „Żywoty świętych osiedlowych” dostępna jest bezpłatnie Online >>> link

 

fot. Robert Siwek

 

Podgórskie Dni Otwartych Drzwi to wyjątkowa możliwość poznawania i odkrywania Podgórza – szeroko rozumianego, jako prawobrzeżna część Krakowa. Podczas wydarzenia jest szansa, by odwiedzić najciekawsze zabytki , a także wiele miejsc na co dzień niedostępnych – forty, pracownie rzemieślnicze, zapomniane obiekty przemysłowe i inne miejsca ważne dla historii Podgórza. Warto skorzystać z takiej okazji!

 

A już na początku października…

Zwiedzanie kuratorskie Teatru KTO oraz wystawa fotografii Adama Golca

Jeżeli z jakiegoś powodu jeszcze nie byliście w nowej siedzibie Teatru KTO, lub chcecie zwiedzić wszystkie jego zakamarki, poznać historię, dowiedzieć się więcej o wizji, projekcie i wykorzystanej technologii, to wydarzenie będzie dla Was idealne. 7 i 8 października Aleksander Janicki, artysta i autor koncepcji Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50 oprowadzi Was i opowie o scenie, ogrodzie, garderobach i każdym pomieszczeniu… Dodatkowo, zobaczycie również wystawę zdjęć uznanego na całym świecie fotografa – Adama Golca.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Weźcie udział w zwiedzaniu kuratorskim Teatru KTO:

7.10. g. 17.00

8.10. g. 16.00

Teatr KTO, ul. Zamoyskiego 50, Kraków

WSTĘP WOLNY

[FM_form id="1"]
Skip to content