W 57 minut całe życie, czyli październikowe pokazy „Arcadii” (reż. J. Zoń, chor. E. Makohon)

Udostępnij:
fot. Klaudyna Schubert

Premierowy set inspirowanej poematami Tadeusza Różewicza „Arcadii” dopiero przed nami a wciąż nie milkną echa jej zamkniętych pokazów, które odbyły się w ramach 45. Jubileuszu naszego teatru! Tak ciepłe i przejmujące w słowach przyjęcie najnowszej premiery Jerzego Zonia niech będzie zaproszeniem na jej październikowe spektakle.Gramy 13,14,15 października o godz. 19:00

Spektakl 13 października odbywa się w ramach premiery studenckiej. Rezerwacji biletów dla studentów w specjalnie cenie 30 złotych można dokonać w kasie teatru lub pod numerem telefonu +48 12 633 89 47

Bilety >>> tutaj

A teraz przeczytajcie czego możecie się spodziewać!

 

„Mądry, przejmujący, wzruszający spektakl.”

Józef „Żuk” Opalski, reżyser teatralny, teatrolog, literaturoznawca, publicysta, Kraków

„W 57 minut całe życie. Czy można w niespełna godzinę opowiedzieć wszystko? Można.”

Krzysztof Niedźwiedzki, reżyser, Kraków

„(…) wyszedłem zachwycony formą, grą i całym spektaklem.”

Andrzej Czapliński, Kraków

„Jak zawsze spektakle Teatru KTO, prawie pozbawione tekstu, są pełne ruchu, plastyki, nieokiełznanej werwy aktorów, w końcu doskonale wszystko obrazującej muzyki.”

Janusz M. Paluch, Kraków

„(…)esencja sztuki alternatywnej, eksperymentalnej, offowej.(…) Siłą najnowszej premiery KTO jest grupa. Zespół tworzący Arcadię. Seans lamentacyjny bez słów działa jak dobrze nakręcony mechanizm. (…) Ławki są ciągle w ruchu, przenoszone, rozkładane, składane, rzucane, raz spełniają rolę szkolnych rzędów, by po chwili stać się wojennymi karabinami, czy noszami dla sanitariusza. Ławka to zarówno miejsce schadzki zakochanych, jak i samotnia, miejsce refleksji, nostalgii. (…) Za pomocą rekwizytów, gestów, kostiumów i charakteryzacji zostaje podjęta próba wskrzeszenia przeszłości, macierzy, śródziemnomorskiej kolebki naszej cywilizacji. (…)”

Piotr Gaszczyński, Teatr dla wszystkich

„Jerzy Zoń kolejny raz ujawnił niesamowitą wyobraźnię plastyczną i talent do snucia pozawerbalnej opowieści. (…) To trzeba przeżyć, przemyśleć, przepuścić przez własną wrażliwość, nagromadzone doświadczenia. Zobaczyć siebie w tym scenicznym seansie kondensującym czas od narodzin po śmierć. (…) Arcadia – piękny spektakl – o nas, o życiu, o upływie czasu.”

Wacław Krupiński, Kraków

„Tak więc oto otrzymujemy fantastyczną śpiewogrę, która w 45 rocznicę istnienia teatru utwierdza nas w pewności, ze podejrzewana od dawna postawa Jerzego Zonia w stosunku do jego publiczności nie jest łaszącą się przyjacielskością a wręcz przeciwnie.”

Maciej Szybist

 

„Arcadia”

Seans lamentacyjny bez słów

Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Jerzy Zoń

Ruch sceniczny, choreografia: Eryk Makohon

Kompozycja utworu „Viva la arcadia”: Michał Warmusz

Aranżacja utworu „Rezerwa”: Janusz Grzywacz

Scenografia: Marek Braun, Jerzy Zoń

Kostiumy: Joanna Łagowska-Braun, Elżbieta Kwasek

Występują:

Magdalena Dymsza, Paulina Lasyk, Grażyna Srebrny-Rosa, Marta Zoń, Sławomir Bendykowski, Aleksander Kopański / Krzysztof Cybulski, Tomasz Łukawski, Franciszek Muła, Szymon Pater, Mieszko Syc

Czas trwania: 60 minut

*****

Wspólnie działamy na rzecz Europy sprzyjającej integracji społecznej.

Spektakl „ARCADIA” prezentowany jest w ramach projektu Teatru KTO „Cztery odcienie teatru”, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021, Program Kultura, Działanie 2 Poprawa dostępu do kultury i sztuki.

Operator programu:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy:

NewSchool

 

Patroni medialni:

Wyborcza.pl, Karnet Kraków Culture, Teatralny.pl, Radio TOK FM

[FM_form id="1"]
Skip to content